Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи продовжувати щорічну відпустку донорові?

Дата публікації: 12.10.2017

У день давання крові або її компонентів, а також у день медобстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності зі збереженням за ним середнього заробітку (ст. 9 Закону «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР).

Після кожного дня давання крові, у т.ч. у разі давання її у вихідні, святкові й неробочі дні, донорові надається додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. За бажання працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

У разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівникові додаткового дня відпочинку за кожен день давання крові, тобто її тривалість потрібно продовжити на 2 дні.

Тривалість відпусток незалежно від графіків та режимів розраховується в календарних днях.

Отже, щорічна відпустка, яка збігається з днями давання крові, продовжується на 2 к.дн.

Джерело: Управління Державної служби України з питань праці в Кіровоградській області

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Вас може зацікавити

Посібник «Усе про відпустки»

Усе про відпустки: правильне надання, розрахунок та оформлення — це практичний посібник, у якому мiститься повна інформація щодо порядку надання всіх видів відпусток працівникам, їх правильного оформлення та ведення обліку зі зразками та прикладами наказів та розрахунків із посиланням на нормативні акти. У матеріалах посібника розповiдається про перенесення відпустки, як відкликати працівника з відпустки, у яких випадках при звільненні не провадиться утримання із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, тощо.