Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
Марафон «Гаряча лінія: консультації — 2017»
23.10.2017Скільки має бути журналів з пожежної безпеки?Правилами пожежної безпеки в Україні, прямо чи опосередковано, визначено ведення різноманітних журналів з обліків, реєстрацій та перевірок. Кількість журналів сягає кількох десятків. Для спрощення зведемо в таблицю ті з них, які прямо визначені ППБУ.
Блог Вікторії Ліпчанської
04.10.20175 проти 2: переваги та недоліки письмового трудового договоруА ви вже чули про одне з головних жахіть проекту Трудового кодексу України — обов’язкову письмову форму трудового договору? Вже майже два роки минуло з того моменту як Верховна Рада України ухвалила законопроект № 1658 у першому читанні, який підготовлений уже до другого читання. І весь цей час кадровики живуть у постійному передчутті, що на них буде покладено великий шматок роботи з укладання письмових трудових договорів, які з прийняттям нового Трудового кодексу стануть для всіх обов’язковими. Чи дійсно така вимога міститься у законопроекті № 1658, поговоримо з вами у дні Марафону «Гаряча лінія: консультації». У вашому місті вже незабаром я розповім про переваги та недоліки письмового трудового договору.

Роз’яснення/Нове у законодавстві

Актуальні теми

Ні, не встановлюється. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556-VII коледж — це галузевий вищий навчальний заклад або структурний підрозділ університету, академії чи інституту, що провадить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям ступенів молодшого бакалавра та/або бакалавра, проводить прикладні наукові дослідження. Коледж також має право здійснювати підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».
Працівник, який працевлаштовується на роботу, подав трудову книжку. У ній є запис про службу в поліції фіскальної служби (перше місце роботи): «Прийнятий на службу…» (дата і № наказу) і «Звільнений зі служби…» (дата і № наказу). Службу проходив із вересня 2015 року до листопада 2016 року. Трудова книжка заповнена («відкрита») датою звільнення. У військовому квитку про проходження такої служби не зазначено. Чи мала право фіскальна служба відкривати трудову книжку і заповнювати її датою звільнення, якщо в пункті 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, зазначено: «не пізніше тижневого строку»?