...
Реєструйся

2010-го 106 тисяч українців втратили роботу


Голова правління Пенсійного фонду (ПФ) України Борис Зайчук заявив, что Україна в 2010 році втратила 106 тис. робочих місць.

За словами Зайчука, більше інших постраждала будівельна галузь, яка спричинила за собою звільнення в суміжних галузях. Також скоротилася кількість робочих місць у 2010 році в таких галузях, як хімічна, металургійна. У першу чергу, скорочення торкнулися бюджетної сфери і держслужбовців.


“Нас радує, що значно наростили (робочі місця), десь на 10-20 тисяч, Черкаська , Чернігівська, Одеська, Харківська області, а також Вінниця та Тернопіль. Основна маса дала плюс”, – зазначив голова правління Пенсійного фонду і додав, що у 2009 році кількість робочих місць в Україні скоротилася на 978 тис.

У свою чергу, заступник міністра праці та соціальної політики України Андрій Черкасов повідомив, що в України у сфері нелегальної зайнятості працюють, за різними оцінками, від 1,5 до 2,5 млн людей.

“У ряді сфер, це сфера громадського харчування, сфера послуг, транспортна, певна частина працівників взагалі не мають ніяких юридичних відносин з роботодавцями і відповідно, не роблять ніяких внесків”, – сказав Черкасов.

Між тим, голова комітету Верховної Ради України з питань регуляторної політики та підприємництва, народний депутат від БЮТ Наталія Королевська у жовтні минулого року висловила думку, що прийняття Податкового кодексу навіть з поправками призведе до знищення як мінімум 200 тис. робочих місць в Україні.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозує подолання проблеми безробіття до 2013 року.

Так, Тігіпко зазначив, що з початку 2010 року рівень безробіття в Україні, за підрахунками міжнародних експертів, становив 9,1%, а зараз – 8,5%.

Джерело: Корреспондент