...
Реєструйся

25 серпня в Історії


25 серпня  у   325-му році   – Нікейський собор встановив правила для обчислення Великодня.

У 1609-му  – Галілео Галілей продемонстрував Венеціанській раді дожів новий пристрій – телескоп. Сам телескоп не зберігся.

Точну копію приладу, впринципі  сконструювати неможливо, так як  від   оригіналу збереглася  лише одна лінза, яку  астроном передав своєму захиснику.

 

На малюнку: Галілео Галілей і телескоп, подібний до моделі, яку він сконструював

 

1875   – англієць Меттью Уебб став першою людиною, яка перепливла Ла-Манш – за 21 годину 45 хвилин.

У  1906-му відбулася   спроба замаху на главу російського уряду Петра Столипіна.

На службовій дачі перм’єра на Аптекарську острові в Петербурзі троє перевдягнених бойовиків партії есерів увійшли в приміщення, використовуючи маскування але були викриті одним з охоронців. Учувши небезпеку, терористи підірвали бомби у своїх портфелях. Разом із бойовиками загинули ще 29 осіб, більша частина дачі була зруйнована, але Столипін лишився непошкодженим.

1919-го року   відкрився перший у світі регулярний міжнародний авіамаршрут Лондон-Париж.

У  1941-му   німці взяли Дніпропетровськ.

1957- й  – із Горького в Казань відправився перший радянський корабель на підводних крилах “Ракета”.

1989-го  американський космічний зонд “Вояджер” передав на Землю знімки планети Нептун.

 І в  1997-му    останній лідер Німецької Демократичної Республіки Егон Кренц засуджений до 6,5 років в’язниці за накази стріляти по людях, які намагалися подолати Берлінську стіну.

 

Цього дня  народилися:

У 1530-му році  – перший московський цар Іван IV Васильович (Грозний), який  був  відомий своєю жорстокістю.

Провів реформи суду й управління, зокрема впровадив елементи самоврядування на місцевому рівні.  Після зради князя Курбського ввів опричнину.
При Івані IV була створена перша друкарня в Москві, підкорені Казанське і Астраханське ханства.

 

 

1819-го року –   засновник першого у світі детективного агентства Алан Пінкертон.
   

Кинувши поліцейську службу, Пінкертон організував приватне агентство, яке спеціалізувалося на розкритті залізничних крадіжок. Його фірма швидко здобула популярність, а найбільшими її успіхами були запобігання замаху на президента Лінкольна в Балтіморі, а також   арешт організаторів крадіжки 700 000 доларів в залізничній компанії

 

 

У  1862-му  –- Вільям Проктер, американський підприємець, засновник миловарної мануфактури “Procter & Gamble”.

 

1924 рік подарував Україні   Павла Загребельного, українського  письменника. Він був  сценаристом, громадським  діячем, лауреатом Державної премії СРСР, Шевченківської преміїі  і  Героєм  України.

Серед  найвідоміших творів –  “Роксолана” , “Диво»,  трилогія “З погляду вічності”  та  “Первоміст”. Загребельний був також головним редактором “Літературної газети”.

 

 

1930-й  рік  – Шон Коннері, шотландський та американський актор театру і кіно, громадський діяч (борець за незалежність Шотландії). Перший і найкращий виконавець ролі Джеймса Бонда.

У 1950 році  Коннері посів третє місце на конкурсі з бодібілдінгу “Містер Всесвіт”, де здібного красеня начебто й помітили промоутери. Серед іншого, знявся у шести стрічках “бондіани”.

 

 

 

В 1971- му народилася  німецька топ-модель  Клаудіа  Шифер.

За модельну кар’єру  Клаудія з’явилася  на обкладинках журналів близько 900 разів. Німецькі ЗМІ  постійно вносять її в перелік  найбагатших жінок Германії. За кожний робочий  день вона отримувала близько 50 тисяч доларів. Журнал “Форбс” оцінює її доходи   у 25 мільйонів доларів.

 

 

Джерело: tsn.ua