Найбільшою загрозою для України є економічний занепад країни. Цього бояться 53% респондентів, опитаних соціологічною групою «Рейтинг» у березні 2011 року.
Водночас соціологи визнають, що за рік страхи трохи розсіялися – роком раніше краху економіки боялися 56% респондентів.
Зараз багато хто в Україні бояться зростання безробіття (47%), знецінення гривні (23%), свавілля влади (23%) і деградації населення (18%).
Крім того, до списку загроз потрапили погіршення медичного обслуговування (15%), зростання злочинності (13%), екологічні катастрофи (13%), масова міграція українців за кордон (11%).
Як повідомляє прес-служба соціологічної групи «Рейтинг», 9% опитаних лякає розкол країни, демографічна криза і можлива втрата незалежності, 8% – можлива громадянська війна, 7% – погіршення рівня освіти.
Крім того, 6% опитаних бояться втрати контролю над українською газотранспортною системою, 5% – антиконституційного перевороту, 3% – військової загрози з боку Росії, 2% – загрози тероризму, 1% – військової загрози з боку Заходу. Тільки 2% опитаного населення не відчувають жодних загроз.
За рік громадяни почали більше боятися безробіття, деградації населення, масової міграції за кордон, демографічної кризи, громадянської війни і погіршення рівня освіти в країні.
Цікаві тенденції проявилися в розрізі регіонів: на Донбасі почали більше боятися знецінення гривні, зростання злочинності і демографічної кризи, на заході країни – безробіття і свавілля влади, в центрі – безробіття та погіршення медичного обслуговування, на півночі – безробіття та знецінення гривні, на сході – безробіття, поганоъ медицини і освіти, на півдні – погіршення медичного обслуговування, деградації населення та громадянської війни.
Опитування проводилося 4 – 14 березня. Опитувалися населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.
Джерело: dengi.ua