Реєструйся

Кабмін відклав пенсійну реформу. Азаров заявив, що Україна може дозволити собі відмовитися від кредиту МВФ


Кабінет міністрів України відклав запровадження пенсійної реформи, з огляду на те, що уряд хоче отримати підтримку суспільства. Таку заяву сьогодні на з’їзді профспілок зробив прем’єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Федерації профспілок України.


Прем’єр-міністр пояснив, що урядові пропозиції “пов’язані з МВФ”. Залежність від фонду була більшою в 2010 році, з огляду на величезний дефіцит Пенсійного фонду. Наприклад, у березні минулого року доходи його складали 6 млрд гривень, борги – 8 млрд гривень.

“Сьогодні ситуація змінилася, ми можемо дозволити собі вести переговори з МВФ, а то й відмовитися від кредиту, хоча Україні це буде дуже невигідно”, – сказав Азаров.

Нагадаємо, 20 грудня 2010 р. Кабінет міністрів вніс до ВР законопроект про заходи із запровадження пенсійної реформи в Україні. Зокрема, законопроектом пропонується “поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 р., для чоловіків, що працюють на державній службі, – до 62 років з 2013 р.”.

Крім того, вік жінок для отримання державної соціальної допомоги підвищиться з 58 до 63 років. Для отримання пенсії за віком, згідно з законопроектом, мінімально необхідний страховий стаж підвищиться втричі – з 5 до 15 років. Також, згідно із законопроектом, буде збільшена вислуга років для отримання пенсій військовослужбовцям, які звільняються через реформи Збройних сил України.

Джерело: dengi.ua