Абітурієнти невдоволені тестами з української мови


Участники зовнішнього незалежного тестування незадоволені підбіркою завдань з української мови та літератури. Вони нарікають, що в перший день тестування завдання були значно складнішими, ніж на наступний день. Це ставить школярів у нерівні умови, повідомляє Deutsche welle.

Абітурієнти написали відкритий лист міністру освіти і науки Дмитру Табачнику, де вказують, що перша і друга сесії (2 і 3 червня) зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури відрізняються за ступенем складності, а окремі питання взагалі збіглися, давши можливість тим, хто проходив тестування 3 червня, ретельно підготуватися.

“Це не справедливо, — обурюються у своїй петиції учасники ЗНО. — Ми вимагаємо, щоб тестова шкала оцінки 1-ї сесії була вищою, ніж 2-ї… В іншому разі почнуться нескінченні мітинги”, — йдеться в листі. Звернення підписали станом на вечір вівторка уже три тисячі осіб. Причому з висновками авторів листа Міносвіти погоджуються і ті учасники ЗНО, які здавали тести на другій сесії.

У коментарі Deutsche Welle директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк зазначила, що жодних офіційних скарг щодо змісту тестів з української мови та літератури не надходило. “Незважаючи на це, я дала завдання український філологам провести аналіз тестових завдань на предмет відповідності. Там йдеться про українську літературу, і тому я хочу почути думку вчителів. Втім, треба не забувати, що шкала буде різною, за кожний день сесії окремо, оцінка буде рейтингова”, — зазначила Лариса Середяк.

Вона також додала, що і в минулому році були нарікання щодо тестів з математики та історії України, які також складалися протягом кількох сесій. Разом з тим, Середяк переконана, що поділ на сесії, незважаючи на критику, є необхідним, оскільки це організаційне питання, що забезпечує незалежність і прозорість проведення ЗНО. Офіційної реакції міністерства на критичний лист поки немає. Оцінювання з української мови та літератури склали понад 223 тисяч абітурієнтів, явка склала майже 89 відсотків за два дня тестування.

Джерело: ubr.ua