...
Реєструйся

Афганці повернулися до Януковича спиною


Щороку 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

За радянських часів вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу. У цей день суспільство віддає шану тим солдатам і офіцерам, які виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Африки та в інших небезпечних точках світу.


Найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані, яка розпочалася з 25 грудня 1979 року і закінчилася виводом радянського військового контингенту 15 лютого 1989 року.

У якості радянських військовослужбовців пройшли вогненними дорогами цієї країни 160 тисяч вихідців з України. З них 3280 загинули, 80 пропали без вісти і потрапили в полон.

Сьогодні в Україні живе близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані. З них було поранено більше 8000, 3560 стали інвалідами. У кожного є родина. Залишилися без синівської підтримки 1982 батька і 2729 матерів, в основному, пенсійного віку. Стали вдовами 505 молодих жінок, 711 дітей – сиротами.

Сьогодні під час покладання квітів з нагоди річниці виводу військ з Афганістану ветерани-афганці по команді “кругом” розвернулися до президента Віктора Януковича спиною.

Сталося це у Києві біля пам’ятника воїнам-афганцям, повідомив “Українській правді” заступник голови правління ВГО “Ніхто крім нас” Володимир Сердюк.

Він пояснив, що афганці таким чином висловили власне ставлення до системи, яка позбавляє їх пільг. Сердюк зазначив, що акція була незапланована і відбулася спонтанно.

За його словами, з року в рік вони приходять покласти квіти до пам’ятника загиблим на війні. Проте цього разу міліція не підпустила афганців до постаменту, повідомивши, що їх “нема у списку”.

“Влада учергове показала, що є “правильні” афганці на чолі з Сергієм Червонопиським, а є інші, незрозуміло хто”, — обурився афганець, додавши, що чекати своєї черги їм довелося понад півтори години.

“Є така черга. Спочатку йдуть чиновники, які позбавляють нас компенсацій та пільг. Стояти, чекати, поки тебе підпустять до пам’ятника покласти квіти – це якось не дуже здорово”, — зазначив Сердюк.

Як повідомив представник організації, усього в акції взяли участь близько 200 осіб по формі, а також учасники бойових дій, що прийшли у цивільному.