...
Реєструйся

Азаров заговорив про пільги сумлінним роботодавцям


Прем’єр-міністр Микола Азаров під час вчорашньої зустрічі з віце-прем’єр-міністром Сергієм Тігіпко дав доручення Міністерству соціальної політики розробити державну програму стимулювання зайнятості. Він висловив серйозну стурбованість диспропорціями на ринку праці: кількість працюючих громадян в Україні зрівнялася з кількістю пенсіонерів, що створює надмірне навантаження на бюджет і обмежує можливості Пенсійного фонду. При цьому майже 8 млн. осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними.

На ринку праці спостерігається невідповідність системи підготовки кадрів потребам сучасної економіки (40% випускників ВНЗ влаштовуються не за спеціальністю). Поширена тіньова зайнятість, коли роботодавець не несе жодних соціальних зобов’язань як перед найманими працівниками, так і перед державою. З’явилося поняття неконкурентоспроможної робочої сили (молодь у віці 15—24 років і люди, старші за 50 років) — безробіття в цих категоріях сягає 20%.

«Нам необхідно розробити серйозну державну програму зі стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше, що кошти, які ми витрачаємо щорічно на це, — близько 6 млрд грн. Дуже значні кошти. Ми могли б ввести системні заходи щодо стимулювання зайнятості», — заявив Микола Азаров.

За його словами, можна, наприклад, ввести зменшення єдиного соціального внеску для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує 3 мінімальних зарплати. Роботодавцям, які працевлаштовуватимуть молодь та осіб, старших за 50 років, можна компенсувати витрати на сплату єдиного соціального внеску без обмеження в розмірі заробітної плати.

У Міністерства, в свою чергу, є пропозиції щодо стимулювання малого бізнесу. “Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць”, — зазначив Сергій Тігіпко. Він також констатував, що найбільша кількість непрацюючих перебувають у сільській місцевості, і тому стимули будуть поширені також на місцеву владу.

Перед внесенням проекту держпрограми на розгляд уряд має намір провести його широке громадське обговорення — з громадськими організаціями, роботодавцями, бізнесом та профспілками. Як запевнив Сергій Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики починається з сьогоднішнього дня. Після цього законопроект буде розміщено на сайті Міністерства та протягом місяця всі бажаючі зможуть внести в програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.