...
Реєструйся

Багатих українців стане більше — Кабмін змінив стандарти розкоші


Багатих українців стане більше. Але лише формально, бо Кабмін вирішив знизити стандарти розкоші. Урядовці зменшили квадратуру житла, що обкладатиметься податком, а також — об’єм двигуна автомобіля. Тепер під податок підпадатимуть більшість джипів і автомобілів представницького класу.

Кабмін вирішив — тепер розкішшю вважатимуться квартири квадратурою понад 200 метрів, і будинки площею більше 400 кв. метрів. У попередній версії законопроекту — було 300 і 600 квадратів відповідно. Ставка оподаткування – 2% від мінімальної зарплати за квадратний метр. Хочуть обкласти поборами і вся земельні наділи більші за 30 соток. Утім експерти застерігають: разом з новим податком потрібно запровадити критерії якості активів, та відрегулювати механізм пільг.

Василь Юрчишин, експерт з економічних питань: “Тому що, знову ж таки, система пільг не внормована, то тепер цей будинок, золотий палац, може бути записаний на якогось далекого-далекого родича, який користується всіма можливими і неможливими пільгами, а той, кому безпосередньо належить цей будинок, виявляється ледь не орендарем”.

Зміни стосуються і оподаткування авто. Поріг розкішного об’єму двигунів наступає з 3400 кубічних сантиметрів. У Кабміні таким чином хочуть змусити платити державі податок власників дорогих моделей на зразок Infiniti, Lexus та Porsche. Як контролювати сплату податків на заможність — ще не вирішили. Експерти вважають, що їх сплата має бути покладена на продавців.

Дмитро Ляпін, експерт з економічних питань:Податок на розкіш може адмініструватись при придбанні якогось предмету розкоші, до його вартості вже буде включено певний податок (бо продавця завжди легше контролювати, ніж покупця), який продавець має бути зобов`язаний перераховувати до державного бюджету”.

Більшість аналітиків вже сумніваються, що нові податки зберуть зі справжніх багатіїв. Кажуть — їх адміністрування може коштувати більше від сум самих зборів.

Джерело: ubr.ua