...
Реєструйся

Безробіття не зросте наступного року


Рівень безробіття в Україні в 2013 році істотно не збільшиться. Про це під час прес-конференції сказала провідний експерт інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олександра Бетлій, передає кореспондент УНН.

“Що стосується прогнозів на 2013 рік, то, навіть враховуючи негативні економічні прогнози, я не думаю, що безробіття суттєво зросте”, — сказала експерт. За її словами, тенденції збільшення кількості безробітних спостерігатимуться, проте це не торкнеться кваліфікованих робітників “Ми прогнозуємо, що в 2013 році можуть повторитися тенденції, коли роботодавець був змушений скорочувати робочий день, зарплати, відправляти персонал у відпустку за свій рахунок, як це було в 2008 році. І це може торкнутися в першу чергу тих галузей, на продукцію яких скорочуватиметься попит. Це машинобудування, хімічна промисловість”, — пояснила Бетлій. У свою чергу, директор Київського обласного центру зайнятості Василь Якобінчук зазначив, що ринок праці інертний.

“Якщо не буде ринків збуту, тоді логічно, що люди будуть звільнятися. Тоді можливе повторення ситуації 2008 року. Однак на даний момент поки ми не бачимо таких вкрай негативних передумов для суттєвого зростання безробіття в 2013 році”, — пояснив експерт. На жаль, на його думку, динаміка така, що кількість поданих вакансій роботодавцями, в поточному році нижче, ніж в 2011. У 2011 році було 44 тис. вакансій. У цьому — близько 36 тис. вакансій. “Цього року, як і минулого, на 1 вакансію претендують 4 безробітних. Але є райони, де на 1 місце претендує 20 осіб. Незважаючи на те, що в цьому році пропозицій менше, в 2012 нам вдалося влаштувати таку саму кількість людей, як і в попередні роки”, — додав Якобінчук.

Нагадаємо, за офіційними даними в Україні 1,5% працездатного населення – безробітні.