Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
3 грудня, 2010 - 15:01
Пользователь elefant отправил сообщение, используя форму контактов http://www.kadrovik.ua/contact. Посоветуйте, пожалуйста! При приеме на работу будущий сотрудник предоставляет трудовую книжку со стажем работы от 5 лет, а сам бланк трудовой книжки является не действительным (в трудовой книжке серия и номер проставлены не на всех страницах, которые установлены законодательством). Отдел кадров заинтересован в этом сотруднике. Насколько правомочно отказать ему в приеме на работу на основании недействительной трудовой книжки? Или как обезопасить себя при проверке Инспекции по труду, чтобы по этому нарушению не составлялся акт? С уважением. Ольга 03.12.2010 г.
redaktor
8 грудня, 2010 - 17:46
Постановою Кабінету Міністрів України "Про трудові книжки працівник від 27 квітня 1993 р. N 301 затверджено зразки бланк в трудової книжки вкладиша до неї. Трудові книжки раніше встановленого зразка обмінові не підлягають. При влаштуванні на роботу працівники зобов'язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. Без трудової книжки приймаються на роботу тільки ті особи, як працевлаштовуються вперше. Трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах організаціях як документи суворо звітності, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку. На зміну зразка трудової книжки установлено, що колонцифри проставляються на всіх сторінках трудової книжки, а серія і номер - на сторінках 1, 4, 5, 8, 57, 60, 61, 64, згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до зразка бланка трудової книжки" від 2 березня 1994 року N 131.
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
8 грудня, 2010 - 18:18
Доброго дня, шановний elefant. Відмовити з цієї причини Ви не можете. Для вирішення проблеми дійте відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту населення України від 29 липня 1993 року № 58: «При наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, надалі визнаної недійсною, на прохання працівника видається «Дублікат» трудової книжки без внесення до неї запису, визнаного недійсним». Видайте дублікат і вносіть свої записи. Нехай щастить!