5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
alyonavv
12 жовтня, 2012 - 08:49
Доброго дня! Допоможіть розібратись. Ситуація така: Основний працівник (вахтер) іде у відпустку, ми беремо працівника "на посаду вахтера на період відпустки ...." Але справа в тому, що працівник який пішов у відпустку, та той який буде працювати на період відпустки основного, чоловік та дружина. 1. Чи можна так прийняти? 2. Чи обов*язково приймати по СТД? 3. Як правильно зробити запис в ТК?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 жовтня, 2012 - 10:21
1. Так. 2. Так. 3. Звичайний запис про прийняття та звільнення з роботи згідно з п. 2. ст. 36 КЗпП.
alyonavv
12 жовтня, 2012 - 12:46
А якщо просто написати в наказі "прийняти на період відпустки Іванова І.І" і без договору, це велика помилка?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 жовтня, 2012 - 15:11
Якщо працівник написав заяву про прийняття на роботу, а роботодавець видав наказ про прийняття на роботу, то це означає, що укладено трудовий договір у усній формі. У вашому випадку трудовий договір укладається на певний строк (період щорічної відпустки) і тому називається строковим. У заяві і у наказі обов’язково зазначається « ІВАНОВУ Іванну Іванівну прийняти на роботу вахтером з __.___.2012р.на період перебування вахтера Іванова І.І. у щорічній відпустці до фактичного виходу його на роботу …».
alyonavv
12 жовтня, 2012 - 16:16
Дуже дякую за допомогу!)))