...
Реєструйся

Чи стане День кадровика офіційним святом в Україні?


Кадрова служба є на кожному підприємстві чи в установі України. Працівник кадрової служби мусить добре знатися на людях, розуміти їхні характери, бачити психологічний стан, ефективно організовувати і координувати їхню роботу. Він повинен вміти створювати у кожного працівника відчуття причетності до розв’язання спільних завдань, що виникають у процесі роботи.

Сучасне виробництво вимагає від кадровиків таких якостей, як висока професійна майстерність, здатність приймати самостійні рішення.
Для того щоб трикутник «держава — роботодавець — працівник» ефективно працював, кадровик має виконувати ключову роль.

Однак професійне свято працівників такої важливої для економіки країни служби досі офіційно не встановлене на державному рівні!
Журнал “Довідник кадровика” минулого року виступив з ініціативою щодо встановлення такого свята. 23 березня 2011 року на ім’я Президента було надіслано відповідне звернення.

“З метою підвищення статусу кадровика і кадрової служби загалом, зростання привабливості цієї професії журналом «Довідник кадровика» було запропоновано відзначати День кадровика 27 квітня — у 1993 році в цей день відповідною постановою Кабінету Міністрів України було прийнято зразок трудової книжки працівника незалежної України.

На жаль, питання залишається невирішеним. Проте нам, колеги, ніхто не заважає відзначати його неофіційно! Тим більше, що вже з 2007 року кадровики України так і роблять.
Поширенню традиції святкування Дня кадровика в Україні сприяли й традиційні Кадрові збори, які, починаючи з 2010 року, щорічно у квітні організовують журнал «Довідник кадровика» і Всеукраїнська асоціація кадровиків до професійного свята працівників кадрових служб.
Цього ж року цей масштабний кадровий форум відбуватиметься 25 травня, адже приурочений, крім професійного свята,  до 10-річчя лідера ринку кадрових видань України журналу «Довідник кадровика». Нагадуємо, що захід безкоштовний і взяти участь у ньому можуть усі бажаючі кадровики. Детально

***

До речі, цікавими є традиції святкування Дня кадровика в Росії. Там це свято так само є неофіційним, однак є суперечки щодо дати.

Багато хто наполягає на даті святкування Дня кадровика 12 жовтня. У цей день у 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята «Інструкція про організацію радянської робітничо-селянської міліції» і створені перші кадрові апарати органів внутрішніх справ.

Вперше традиція відзначати професійне свято — День кадрового працівника — з’явилася саме в кадрових службах органів внутрішніх справ.

Поступово вона поширювалася на інші підприємства разом зі співробітниками кадрових служб органів внутрішніх справ, що переходили  в них.

Оскільки День кадровика в Росії не затверджений офіційно, крім 12 жовтня у нього є кілька інших дат, більш-менш популярних в різних містах Росії.

Так, наприклад, ряд джерел пропонує відзначати День кадровика 24 травня

У 2005 році ця дата була запропонована з ініціативи Всеросійського кадрового конгресу. Дата 24 травня була обрана в зв’язку з тим, що в цей день у 1835 році в царській Росії вийшла постанова «Об отношении между хозяевами фабричных заведений и рабочими людьми, поступающими на оные по найму». Ця постанова стала першим документом, який регламентує відносини роботодавця і найманого працівника в царській Росії.