Чиновники знайшли “стрілочників”, винних у загибелі 39 шахтарів


8 звільнень і 10 доган — ціна життя 39 шахтарів, загиблих на шахтах “Суходольська-Східна” та “Шахта ім. Бажанова”.


Згідно зі звітом урядової комісії причиною аварії на шахті “Суходольська-Східна” став вибух метаноповітряної суміші, що викликав такі вибухи вже суміші пилоповітряної.

Як наслідок — нещасний випадок забрав життя людей, що знаходилися в зоні вражаючих факторів вибуху метаноповітряної і пилоповітряної сумішей.

На шахті була проведена комплексна перевірка стану охорони праці, здійснено 13 підземних перевірок та 5 на поверхні. Виявлено цілий ряд порушень “Правил безпеки у вугільних шахтах”, у тому числі 34 — з питань провітрювання, 37 — буропідривних і 23 — гірських робіт. До адміністративної відповідальності притягнуто 15 інженерно-технічних працівників.

Урядова комісія назвала винних і, враховуючи ступінь відповідальності кожного за допущені порушення з питань охорони праці, вважає за необхідне звільнити з посад 6 керівників шахти: трьох начальників ділянок, начальника зміни, заступника директора з охорони праці та головного інженера. Ще семи чиновникам оголосять догану — главам з енергетики і механіці, а також директору “Суходольська-Східна”, окрім цього керівникам ПАТ “Краснодонвугілля” — головному енергетику, головному механіку, заступнику директора з охорони праці й технічному директору.

Аварія на шахті імені Бажанова сталася в результаті накладення декількох специфічних факторів, які в сукупності могли спричинити обвал копра.

За результатами перевірки комісія запропонувала головного інженера, старшого механіка і виконуючого обов’язки старшого механіка відокремленого підрозділу “Шахта ім. Бажанова” звільнити від займаних посад. Головному механіку, головному маркшейдеру, директору ВП “Шахта ім. Бажанова” й технічному директору ДП “Макіїввугілля” оголосити догани. Гендиректору “Макіїввугілля” також доручено розглянути питання відповідальності інших посадових осіб, причетних до аварії і допустили невиконання своїх посадових обов’язків.

Як повідомлялося раніше, відразу після аварії Рінат Ахметов звільнив директора шахти “Суходольська-Східна”. Трагічні аварії на двох українських шахтах сталися наприкінці липня — початку серпня.

Джерело: dengi.ua

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень