6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Sova
26 липня, 2011 - 20:57
Працівниця має статус постраждалої від ЧАЕС 2 категорії. Згідно з Законом "Про статус і соціальний захист громадян , постраждалих від Чорнобильської катастрофи", ст. 21 п.1, ця працівниця має право на 14 робочих днів відпустки (у нас 5-ти денний робочий тиждень). Бухгалтерія стверджує, що працівниця має право на 16 календарних днів. Яку кількість днів дати працівниці 14 робочих чи 16 календарних? Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 липня, 2011 - 10:33
Згідно з п. 22 частини першої ст.20 та п.1 частини першої ст.21 «чорнобильського» Закону особам, віднесеним до категорій 1 та 2, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Відповідно до ст.5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. Отже, працівниці необхідно надати додаткову відпустку тривалістю 16 календарних днів.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
27 липня, 2011 - 12:03
З експертом NAI цілком погоджуюсь, але хотіла б дещо доповнити саме розясненням Міністерства праці України, в якому є методика перерахунку тривалості робочих днів в в календарні. Міністерством праці України в листі від 12 лютого 1997 року № 10/2-493 «Щодо практичного застосування частини першої статті 5 та частини четвертої статті 24 Закону України «Про відпустки» було надано роз’яснення щодо практичного застосування частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, яким передбачено проводити перерахунок тривалості щорічної основної і додаткової відпусток з робочих в календарні дні за наступною формулою: № к.д. = № р.д. х 7 /6 де: № к.д. — тривалість відпусток в календарних днях; № р.д. — тривалість відпустки в робочих днях; 7 — тривалість тижня в календарних днях; 6 — тривалість тижня в робочих днях, за якою обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України «Про відпустки».
Sova
28 липня, 2011 - 21:21
Дякую
Olievych
3 серпня, 2011 - 16:23
Доброго дня! Питання з цієї ж теми. У згадуваному Законі немає фрази (або 16 календарних днів), а є: " 22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік;" Звідси, на мою думку, випливає, що незалежно від режиму роботи працівнику надається 14 РОБОЧИХ днів поспіль (не враховуючи вихідні згідно графіка роботи) і відповідно оплачується тільки ці 14 днів.
Olievych
25 серпня, 2011 - 16:56
І все ж не згідна: тільки в коментарях з"являється фраза (або 16 календарних днів). Тому, наприклад, при іншому графіку роботи, ніж 5-денний робочий тиждень, не варто застосовувати цей вираз, а слідувати букві закону.