...
Реєструйся

ЧВЕРТЬ ПРАЦЮЮЧИХ ОТРИМУЮТЬ ЗАРПЛАТУ В КОНВЕРТАХ


Заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко відзначив, що на сьогодні, за різними оцінками, близько 5 мільйонів українців отримують зарплату в конвертах і не платять відрахувань до Пенсійного фонду.

“В Україні близько 20 мільйонів працездатного населення, з них внески до Пенсійного фонду сплачують 14-16 млн. Різниця – це ті, хто отримує заробітну плату в конвертах”, – сказав Григорій Кабанченко.
За його словами, за різними підрахунками, в Україні близько 5 мільйонів осіб перебувають у “тіньовій зайнятості”. “Можна ввести новий термін -“беззарплатники”, тобто люди без офіційної зарплати, які не сплачують внесків до Пенсійного фонду і не зможуть отримати пенсії”, – зазначив заступник голови НФПУ.
Серед інших проблем ринку праці Григорій Кабанченко також назвав неоплачувані відпустки, переведення працівників у режим скороченого робочого дня і відсутність статистики за кількістю мігрантів, які неофіційно працюють в Україні.
На його думку, сьогодні державі необхідно 5 мільйонів українців задіяти в трудові відносини. “Якщо ці 5 мільйонів почнуть платити внески, то в той же день у Пенсійного фонду буде профіцит”, – вважає Григорій Кабанченко.

Джерело: mignews.com.ua