Чи може бухгалтер претендувати на вищу посаду у разі, якщо нема відповідної освіти?

Дата публікації: 18.07.2019

Ситуація:

На підприємстві звільнилася посада бухгалтера ІІ категорії. Чи може працівниця, що працює бухгалтером на цьому підприємстві вже понад рік та навчається у коледжі за відповідним напрямом підготовки, претендувати на вакантну посаду? Чи потрібно їй для цього атестуватися, аби підвищити категорію? Як правильно провести атестацію бухгалтера?

Висновок:

У нашому випадку працівниця, що претендує на посаду бухгалтера ІІ категорії, навчається у коледжі. Пунктом 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556 передбачено, що коледж — заклад вищої освіти або структурний підрозділ університету, академії чи інституту, що провадить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям ступеня бакалавра та/або молодшого бакалавра, проводить прикладні наукові дослідження та/або творчу мистецьку діяльність. Тобто після закінчення цього навчального закладу працівниця, здобувши ступень бакалавра або молодшого бакалавра, за загальним правилом, може обіймати посаду бухгалтера відповідної категорії (код 3433) , що належить до угруповання «Бухгалтери та касири-експерти» розділу «Фахівці» ). Проте у разі відсутності відповідної освіти, тобто до закінчення навчання, працівниця підприємства, як виняток, може обіймати посаду бухгалтера II категорії за наявності стажу роботи на посаді бухгалтера не менше 1 року та рішення атестаційної комісії з рекомендацією про присвоєння чергової кваліфікаційної категорії, якщо відповідна вакантна посада є в штатному розписі підприємства.

Консультацію для читача газети «Кадри і зарплата» надав Микола Бойко, експерт газети, доцент Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат. 

Більше про норми трудового законодавства читайте в газеті «Кадри і зарплата».