2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
IraPatsiora
13 листопада, 2014 - 01:41
Чи потрібно при вивільнені працівників (через реорганізацію підприємства) пропонувати декретні посади працівникам, посади, яких скорочуються? Тобто чи є декретна посада вакантною?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
13 листопада, 2014 - 10:20
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом. Отже, посада, яку обіймає працівник, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення трирічною віку, не є вакантною. Зазначений працівник має право у будь-який день її перервати і приступити до роботи.