Чи зберігається за працівником ранг державного службовця при прийнятті на нижчу посаду в орган місцевого самоврядування?


Чи зберігається за працівником ранг державного службовця при прийнятті на нижчу посаду в орган місцевого самоврядування? Працівник має 9 ранг державного службовця п’ятої категорії посад, а приймається із служби зайнятості на посаду радника голови районної ради сьомої категорії посад. Цій категорії відповідають 13–15 ранги посадової особи місцевого самоврядування.

На запитання відповідає заступник начальника Головного управління державної служби України Андрій ВИШНЕВСЬКИЙ

Відповідно до статті 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року № 2493-III (далі — Закон № 2493) при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад. Ранги, які відповідають посадам третьої — сьомої категорії, присвоюються відповідно сільським, селищним, міським головою, головою обласної, районної, районної у місті ради.

Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи.

Ранги присвоюються одночасно з обранням (прийняттям) на службу в органи місцевого самоврядування або обранням (призначенням) на вищу посаду. Особам, які призначаються на посади з установленням випробування, ранги присвоюються після його закінчення за результатами роботи. Особам, які призначені на посади і мають ранги посадових осіб місцевого самоврядування або ранги державного службовця, присвоєні за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до цих рангів.

Черговий ранг присвоюється за умови, якщо посадова особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менше двох років.
За виконання особливо відповідальних завдань посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах відповідної категорії посад.

Якщо посадова особа місцевого самоврядування обрана чи призначена на посаду нижчої категорії або залишила службу в органі місцевого самоврядування, за нею зберігається присвоєний ранг.

Таким чином, якщо особа вперше приймається на посаду у відповідний орган місцевого самоврядування, вона згідно із Законом № 2493 приймає Присягу посадової особи місцевого самоврядування та у межах відповідної категорії посад їй присвоюється ранг посадової особи місцевого самоврядування.

У нашому випадку працівник має 9 ранг державного службовця п’ятої категорії посад і приймається на посаду радника голови районної ради сьомої категорії посад в органах місцевого самоврядування. Отже, при прийнятті працівника на зазначену посаду йому мають присвоїти ранг посадової особи місцевого самоврядування у межах відповідної категорії посад.

Журнал "Довідник кадровика", №8, 2011