2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Бажанова М.М.
7 грудня, 2010 - 14:29
Женщина находиться в отпуске по уходу за ребенком до долстижения 3-х лет и уходит в отпуск по беременности и родам. Как правильно оформить приказы?
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
9 грудня, 2010 - 10:58
Доброго дня, шановна Бажанова М. М. Знайшла у наших відповідях такий матеріал. Тут є відповідь на ваше запитання. На ваші запитання відповідає начальник відділу страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності Міністерства праці та соціальної політики України Ірина Петрівна ЄРЕМЕНКО Жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (дитині 1,5 року) і знову готується стати матір’ю. Передбачуваний термін пологів припадає на кінець березня — початок квітня 2004 року. Чи потрібно жінці переривати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і виходити на роботу, щоб одержати право на оплату листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами? З якого розрахунку слід нараховувати допомогу по вагітності та пологах, якщо посадовий оклад робітниці становив 330 грн, а тепер його підвищено до 500 грн? З якого часу виникає право на призначення допомоги по догляду за першою дитиною, а з якого часу — за другою (за умови, що перша дитина ще не досягла трьох років)? Чи матиме жінка право на допомогу по догляду за другою дитиною, якщо після закінчення терміну відпустки для догляду за першою дитиною вийде працювати на неповний робочий день? Де виплачуватимуть допомогу при народженні другої дитини і в якому розмірі? Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі з дня виникнення права на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (тобто з дня отримання листка непрацездатності). У разі одержання листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, їй не потрібно виходити на роботу, щоб одержати право на допомогу по вагітності та пологах. Згідно з пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від № 1266 від 26 вересня 2001 р., якщо перед настанням відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами застрахована особа не отримувала заробітної плати в розрахунковому періоді (останні шість календарних місяців перебування в трудових відносинах з підприємством), середня заробітна плата для нарахування допомоги по вагітності та пологах визначається на основі місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівниці на момент настання страхового випадку (відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами). Таким чином, у цьому випадку допомогу по вагітності та пологах буде розраховано з посадового окладу 500 грн. Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у застрахованої особи виникає з дня надання їй відпустки для догляду за дитиною (частина друга ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-III від 18 січня 2001 р. (далі — Закон № 2240). Підставою для призначення цієї допомоги є наказ (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу про надання застрахованій особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, відпустки для догляду за дитиною (частина третя ст. 51 Закону № 2240). Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається на підставі медичного висновку, а саме виданого в установленому порядку листка непрацездатності (ст. 17 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР від 15 листопада 1996 р.). За весь період такої відпустки застрахованій особі надається допомога по вагітності та пологах, яка компенсує втрату заробітної плати за цей період (частина перша ст. 38 Закону № 2240). За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною (останній абзац частини третьої ст. 38 Закону № 2240). Право на допомогу по догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка матиме після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Отже, після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і до дня досягнення старшою дитиною трьох років (включно) вона отримуватиме допомогу на кожну дитину. Якщо жінка під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за власним бажанням вийде працювати на умовах неповного робочого часу, вона матиме право на одержання допомоги по догляду за дитиною (ст. 18 Закону України «Про відпустки» та ст. 179 КЗпП). Допомога по вагітності та пологах, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується за основним місцем роботи застрахованої особи (ст. 50 Закону № 2240). Розмір допомоги при народженні дитини встановлює правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, виходячи з фінансових можливостей Фонду. З 1 січня 2004 року її виплачують у розмірі 684 грн.