8 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Irina V
18 вересня, 2012 - 13:50
Добрый день. Працівника А необхідно зробити стажером на посаду керівника підрозділу. Допоможіть, будь ласка, як правильно оформити даний перевід. Спочатку я введу до штатного посаду стажер на керівника, потім згідно заяви працівника перевожу на посаду стажера на керівника? Дякую
Irina V
21 вересня, 2012 - 13:12
допоможіть, будь ласка, у вирішенні даного питання. Як я розумію, такої посади як "стажер на заступника керівника" не може бути, можливо зробити суміщення посад? як це оформити? а також, чи можно робити суміщення на визначений термін? Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 вересня, 2012 - 14:21
Пропоную керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1994 р. N 804, якою затверджено Положення про порядок стажування у державних органах.
Irina V
21 вересня, 2012 - 16:30
Дякую, але в нас ТОВ, а не державна установа. я розумію, що оформити саме "стажування" не можливо. суть в тому, що працівник, який зараз займає посаду керівника підрозділу А, необхідно перевести, але тимчасово, для того, щоб зрозуміти, чи зможе він обіймати посаду заступника керівника магазину. Чи можливо написати заяву на тимчасове переведення?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 вересня, 2012 - 10:32
1. У ТОВ можна зробити стажування аналогічно як і для державних службовців. Законодавством це не заборонено. 2. Відповідно до ст. 33 КЗпП допускається тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, лише за його згодою, тобто за заявою.
Eloissa
26 вересня, 2012 - 12:48
Звичайно, можливо. Це у вашому випадку найвірніший варіант. Терміну випробування при переведенні не може бути, як це визначив коллега NAK. Тому в наказі пишете "Перевести ... на посаду... тимчасово з ... по..." на підставі заяви працівника аналогічного змісту
ОленаЧ
Зображення користувача ОленаЧ.
24 вересня, 2012 - 10:55
У вас два варіанта: 1. Стажування можно оформити згідно з новим Законом України "Про професійний розвиток працівників" № № 4312-VI від 12 січня 2012 року. Вам треба скористатись розділом II, "ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКІВ", стаття 6 "Організація професійного навчання працівників", у пункті 6 йде мова про можливість стажування працівників. Проте, сказано про стажування досить декларативно і неконкретно. Тому для оформлення проходження стажування можна дійсно скористатись механізмом, вказаним у вищезазначеній постанові КМУ № 804 від 01.12.1994. 2. Можна перевести на іншу посаду з випробувальним терміном. Треба дивитись ст.25-28 КЗпП України. Варіант 2 найбільш жорсткіший: (ст.28: "Якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір"). А щоб на вас у цьому випадку не подали до суду, вам прийдеться ретельно додовити цю невідповідність. Варіант 1 - найбільш зручний у вашому випадку і переводити на іншу посаду не треба.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 вересня, 2012 - 12:03
Звертаю увагу, що відповідно до ст. 26 КЗпП ВИПРОБУВАННЯ з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, може встановлюватися ТІЛЬКИ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ(!). При переведенні на посаду цього роботи не можна.