...
Реєструйся

Депутат хоче скасувати 3-річне відпрацювання випускникам-бюджетникам


Враховуючи значне зменшення держсектора, керівництво вузів, за умови відсутності запитів від держпідприємств, установ і організацій, може сприяти працевлаштуванню випускників в установи інших форм власності, оскільки вони є платниками податків і здійснюють внесок у розвиток економіки країни.

Віктор Балога проектом № 2678 пропонує виключити ч.2 ст. 52 Закону «Про освіту», відповідно до якої випускники вузів, які отримали освіту за кошти державного або місцевого бюджетів, направляються на роботу і зобов’язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабміном.

В останні роки діє незаконна практика вимагання керівниками вузів від своїх випускників довідок про працевлаштування (навіть перед захистом дипломних робіт). Як метод тиску практикується затримка з видачею дипломів, стверджує пан Балога. Однак Закон не містить умов про обов’язковість 3-річної відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до держбюджету вартості навчання. Не вказано в Законі і те, що вуз зобов’язаний гарантувати випускникові його працевлаштування. В обов’язки вищого навчального закладу входить виключно сприяння працевлаштуванню своїх випускників, зазначено в пояснювальній записці.

Крім того, в даний час відсутній правовий механізм, який зобов’язував би випускника вузу, підготовка якого здійснювалась за держзамовленням, відшкодовувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі понесені витрати за договором, а тому будь-які матеріальні претензії до випускника є неправомірними згідно інформаційного листа Мін’юсту від 19 жовтня 2010 року № 12566-0-4-10-21.