...
Реєструйся

Депутат запропонував підвищити зарплати шкільним прибиральницям


Нардеп С.Міщенко подав у Раду законопроект про впорядкування оплати праці працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ.

Законопроект № 11246 розроблений з метою впорядкування та підвищення оплати праці обслуговуючого персоналу навчальних закладів, установ освіти та наукових установ. Пропонується надати таким працівникам можливість одержувати заробітну плату залежності від навантаженості.

Згідно з проектом, обслуговуючий персонал — це персонал, який виконує функцію обслуговування керівників, педагогічного колективу, учнів, студентів та інших працівників навчальних закладів, закладів освіти та наукових установ (кухарі, буфетниці, прибиральниці, гардеробниці).

На сьогоднішній день проблема оплати праці обслуговуючого персоналу таких закладів полягає в тому, що вона нараховується без урахування навантаженості, помноженої на кількість учнів і студентів відповідних навчальних закладів. Наприклад, у навчальних закладах, де навчається до 300, 301—600, 601—1500 і понад 1500 осіб, обслуговуючий персонал щомісяця отримує однакову заробітну плату незалежно від відповідного навантаження. Таким чином, на думку автора проекту, порушується принцип соціальної справедливості і рівності оплати праці зазначеній категорії працівників.

Адже викладачі освітніх установ отримують заробітну плату відповідно до навантаження, а обслуговуючий персонал освітніх установ знаходиться в дуже складних матеріальних умовах.

Розміри тарифних ставок обслуговуючого персоналу будуть встановлюватися Кабінетом Міністрів.