Реєструйся

Депутати конкретизують умови призупинення виплат допомоги при народженні ребенка


Комітет з питань правової політики визнав відповідним Конституції України законопроект про внесення змін до Закону про державну допомогу сім’ям з дітьми (щодо умов виплат допомоги при народженні дитини).

Законопроектом № 10640 пропонується встановити у частині п’ятій статті 11 Закону про держдопомогу сім’ям з дітьми вичерпний перелік обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата допомоги при народженні дитини, а також доповнити статтями 11 – 1 і 11-2, якими будуть визначені умови призупинення виплати допомоги при народженні дитини та відновлення її виплати.

Згідно з проектом, виплата допомоги при народженні дитини призупиняється до врегулювання питання передавання дитини під опіку чи піклування іншій особі, коли особа, якій призначена допомога при народженні дитини, не здійснює фактичний догляд за дитиною, а саме в разі: визнання особи недієздатною; взяття під варту; виїзду за кордон на термін більше 90 днів; смерті отримувача допомоги; тривалого (понад 90 днів) лікування.

Поновлюватися виплата буде за заявою іншого з батьків в органи соціального захисту населення або на підставі рішення про встановлення опіки чи піклування іншою особою за умови виконання ними фактичного догляду за дитиною. Заборгованість за час припинення виплачується в повному обсязі в перший місяць після прийняття рішення про відновлення виплат, йдеться в проекті.

На засіданні Комітету зазначалося, що відповідно до Конституції, держава виявляє піклування про сім’ю, зокрема, шляхом встановлення пільг і різних видів допомоги сім’ям з дітьми. Відповідні держоргани здійснюють контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, вибіркового обстеження окремих сімей. У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, що призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

За підсумками обговорення члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу, спрямовану на запобігання зловживанням в питанні позбавлення права батьків (опікунів) на отримання державної допомоги при народженні дитини.