Депутати пропонують відстрочити санкції за порушення законодавства про захист персональних даних


Відповідні норми містяться в проекті закону 9624 від 20 грудня 2011 року. Пропонується, щоб закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» набирав чинності не з 1 січня, а з 1 липня наступного року.

Ініціаторами проекту виступили депутати Ірина Горіна (Партія регіонів) і Ксенія Ляпіна (НУ-НС).

Зокрема, автори пояснюють необхідність перенесення дати тим, що в Законі про захист ПД:

– чітке визначення терміна ПД і при цьому значні штрафи за порушення закону призводять до збурень у підприємницькому середовищі;

– не передбачено регулювання діяльності власника баз ПД;

– у законі відсутнє поняття "загальнодоступні джерела", інтернет не включений до числа загальнодоступнихі джерел отримання таких даних;

– не передбачено, які умови повинен створити власник баз ПД для захисту даних;

– немає нормативної бази, зокрема — актів, які б унормували процес підготовчої роботи перед реєстрацією тощо.

Нагадаємо, закон про санкції за порушення закону про персональні дані був прийнятий влітку цього року і вступить в силу з 1 січня наступного року. Його норми, зокрема, передбачають штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян за ухилення компанії від реєстрації баз. Закон про захист персональних даних вступив в силу з 1 січня 2011 року.

До речі, як повідомляв pdp.net.ua, Громадська рада при Державній службі України з питань захисту персональних даних створила рекомендації з обробки персональних даних згідно із законодавством.