...
Реєструйся

Депутати вирішили, як заманювати лікарів і вчителів у села


Комітет з питань охорони здоров’я підтримує законопроект щодо соціальних гарантій педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам, які трудяться в сільській місцевості. Проектом № 11161 передбачається пільгове забезпечення житлом за рахунок держави, яке реалізується шляхом отримання службового житла (будинку чи квартири) і отримання:

– безвідсоткового довгострокового кредиту для придбання або будівництва індивідуального житла;

– безвідсоткового кредиту для придбання приватного автотранспорту;

– щорічної матеріальної допомоги в розмірі одного посадового окладу (ставки зарплати) і одержання щорічної грошової винагороди в розмірі одного посадового окладу (ставки зарплати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;

– протягом перших 7 років роботи за фахом у навчальній / медичній установі державної або комунальної форми власності щомісячної матеріальної допомоги в розмірі 50% посадового окладу (ставки зарплати):

– передплати на вітчизняні професійні періодичні видання за рахунок бюджетних коштів тощо.

Як зазначалося під час засідання комітету, сьогодні охорона здоров’я перебуває на порозі кадрової кризи: станом на 1 січня 2012 року загальна кількість лікарів (всіх спеціальностей) в Україні склала 196 тис. 085 осіб; укомплектованість закладів охорони здоров’я лікарями — в середньому 80,6%. Водночас, якщо укомплектованість лікарями обласних лікарень становить 86,0%, то укомплектованість дільничних лікарень — 76,0%, а сільських лікарських амбулаторій — 59,0%. У 2011 році галузі не вистачало більше 40 тисяч лікарів, з них понад 6 тисяч у сільській місцевості. Крім того, потреба у лікарях загальної практики (сімейні лікарі) з урахуванням проведеної реформи становить майже 40 тисяч. Практично у всіх регіонах є сімейні амбулаторії, де немає жодного лікаря. У Дніпропетровській області таких амбулаторій 30, в Донецькій — 11, в Житомирській — 37.

Члени комітету погодилися з авторами законопроекту, реалізація положень якого сприятиме: підвищенню рівня оплати праці та соціального захисту, а також соціального статусу педагогічних та медичних працівників у сільській місцевості; залученню кваліфікованих випускників профільних ВНЗ до роботи в сільській місцевості; поліпшення ситуації у сферах освіти і медицини на селі та підвищення рівня надання освітніх та медичних послуг.

За інформацією прес-служби ВР.