...
Реєструйся

Державі потрібні інженери й технологи, а не економісти й юристи


Кабінет Міністрів збільшив державне замовлення на підготовку молодших фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційною програмою “молодший спеціаліст” і за програмою “бакалавр” у 2010 році. Про це на прес-конференції повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

“Вчора (14 липня) Кабінет Міністрів схвалив постанову, якою затвердив державне замовлення у вищих навчальних закладах на 2010 рік … обсяг держзамовлення у порівнянні з минулим роком збільшено і виглядає так: на молодшого спеціаліста з 68 тис. в 2009 році до приблизно 84 тис. цього року, це майже на чверть, на бакалавра невелике збільшення з 129 до 132 тисяч “, – сказав він.

При цьому, за словами міністра, переглянута структура держзамовлення: збільшено замовлення на підготовку за інженерно-технічними напрямами і високотехнологічним спеціальностями і зменшено держзамовлення на підготовку економістів і юристів.

На думку Табачника, затверджене держзамовлення на підготовку фахівців і магістрів дасть змогу забезпечити навчання за державні кошти більше 95% студентів, які закінчили навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою “бакалавр”.

Нагадаємо, Міносвіти має намір, починаючи з 2011 року, погоджувати з роботодавцями структуру держзамовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах.

Джерело: ubr.ua