...
Реєструйся

Держава не займається пошуком роботи для випускників


Щорічно до послуг Державної служби зайнятості звертаються 5-6% випускників вищих навчальних закладів, але лише третині з них держава знаходить роботу.

У минулому році до Державної служби зайнятості (ДСЗ) звернулося трохи більше 41 тисячі випускників і лише близько 15 тисяч з них працевлаштувалися за направленням центрів зайнятості. Про це повідомила перший заступник директора ДСЗ Наталія Зінкевич.

Як зазначили в Держслужбі, торік до них по допомогу звернулося найбільше випускників за останні шість років. Найменше шукачів було в передкризовий період, в 2007-2008 роках, коли за допомогою у працевлаштуванні зверталося близько 28 тисяч випускників на рік.

За даними ДСЗ, на сьогодні найбільш затребуваними є фахівці в освіті, медицині, інженерії, економіці та підприємництві (напрямки: менеджмент організацій, облік і аудит, фінанси та економіка підприємств). Коментуючи попит на ці професії, Зінкевич відзначила: “Укомплектування вакансій ускладнюється через невідповідність професійного рівня безробітних умовам роботодавців. Наймачі віддають перевагу претендентам зі знанням сучасних технологій та іноземних мов, а також з досвідом роботи і додатковими навичками і знаннями”.

Як відзначає представник служби зайнятості, однією з проблем при працевлаштуванні випускників також є небажання молоді, яка навчалася в містах, переїжджати в село, де відсутні житло, малорозвинені інфраструктура і є проблеми з транспортом. Між тим, саме в селі часто найгостріше відчувається нестача фахівців будь-яких профілів.

Джерело: ubr.ua