...
Реєструйся

Держорганам можуть заборонити виступати засновниками друкованих ЗМІ


Законопроект спрямований на реформування друкованих ЗМІ, заснованих органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, з метою безперешкодного утвердження свободи слова в засобах масової інформації.

Минулого тижня було зареєстровано проект закону про реформування друкованих засобів масової інформації № 2600, поданий М. Томенко, Р. Рауповим, І. Мірошниченко, С. Курпіль, і Н. Баграєвим. У пояснювальній записці депутати посилаються на рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо заклику розпочати роздержавлення друкованих ЗМІ, заснованих органами держвлади та місцевого самоврядування.

Відзначимо, що в той же день, коли був поданий законопроект – 21 березня, Президент доручив М.Азарову до 5 квітня подати проект щодо роздержавлення друкованих ЗМІ.

Встановлюється, що органи держвлади, інші держоргани та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих ЗМІ.

Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється такими способами:

1) вихід органів держвлади, інших держорганів і органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ та редакції – у разі відсутності державного (комунального) майна у майні редакції;

2) вихід відповідних органів зі складу засновників з перетворенням редакції членами його трудового колективу в господарське товариство із збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості друкованого ЗМІ;

3) вихід відповідних органів зі складу засновників з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній або комунальній власності – у разі, коли трудовий колектив редакції не подає протягом установленого строку пропозиції про участь у реформуванні друкованого ЗМІ;

4) перетворення друкованих ЗМІ в офіційні друковані видання органів держвлади, інших держорганів і органів місцевого самоврядування щодо вирішення їх засновників (співзасновників).

Передбачається, що протягом 3 місяців з дня набрання чинності законом трудовий колектив редакції на загальних зборах, на якому присутні не менше 3/4 загальної кількості працівників, що перебувають в її штаті, приймає рішення про реформування друкованого ЗМІ та редакції і подає засновнику (співзасновникам ) пропозицію щодо способу реформування.

Центральний орган виконавчої влади із забезпечення реалізації держполітики в інформаційній та видавничій сфері забезпечує складання, ведення і оновлення Зведеного списку об’єктів реформування на підставі інформації, що подається засновниками (співзасновниками) друкованих ЗМІ та редакцій.

Крім того, при реформуванні друкованого засобу масової інформації не допускається зміна державної мови видання.

Журналістам, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку і мали на момент реформування не менше 20 років страхового стажу на посадах журналістів у державних і комунальних друкованих ЗМІ або інший стаж роботи, який зараховується до стажу держслужби, пенсії нараховуються із застосуванням норми, методики та порядку нарахування пенсії державному службовцю.