...
Реєструйся

За незаконний збір інформації про особу пропонують більше не позбавляти волі


Нардепи вважають занадто суворими заходи кримінально-правової протидії даного правопорушення.

Депутати Л. Оробець, В.Чумак, А. Кожем’якін і А. Міщенко подали законопроект № 2612 про внесення змін до ст. 182 Кримінального кодексу щодо гуманізації відповідальності за порушення недоторканності приватного життя.

Так, ст. 182 КК передбачає відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації. Однак, як стверджують автори документа, законодавство не містить чітких і прозорих критеріїв суспільної небезпеки посягань у сфері недоторканності приватного життя.

Проектом пропонується виключити з санкції статті покарання у виді обмеження волі, арешту (з ч. 1) і позбавлення волі. Відповідно, за ч. 1 ст. 182 порушників буде загрожувати штраф від 500 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років (штраф збільшений в порівнянні з діючою нормою на 500 неоподатковуваних мінімумів).

За ч. 2. ст. 182 за аналогічні дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, – штраф від 1500 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців.

Крім того, варто відзначити, що істотну шкоду буде полягати у заподіянні матеріальних збитків, який в 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (зараз ця цифра становить 100 і більше).