...
Реєструйся

Держзамовлення для ВНЗ: нові підходи


У Міністерстві освіти і науки України планують привести державне замовлення у вишах у відповідність до вимог роботодавців, заявив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник на прес-конференції в 25 червня в Києві.

“Ми плануємо з наступного року державне замовлення розміщувати не просто, як захочеться центральним органам виконавчої влади, а так, як будуть цього вимагати роботодавці”, – сказав він.

Табачник також повідомив, що міністерство вже веде діалог з конфедерацією роботодавців України. Говорячи про нові підходи до держзамовлення, голова Міносвіти зазначив: “Ми хочемо, щоб воно було персоніфікованим, щоб уникнути надмірної підготовки кадрів – це гостра проблема держави – і зменшити витрати державного бюджету”.

Крім того, він підкреслив, що відомство планує змінювати держзамовлення у бік таких напрямків, як будівництво, інженерна механіка, машинобудування, транспортні технології, при цьому, не зменшуючи його. “Ми будемо це державне замовлення з наступного року узгоджувати з регіонами, з ринком праці в регіонах і з роботодавцями”, – підкреслив міністр. За його словами, цього року міністерство вперше виступило проти збільшення обсягу прийому абітурієнтів до вишів за непрофільним напрямками.

Крім того, Табачник повідомив, що надалі планується реформування початкової та дошкільної освіти. “До кінця липня завершимо розробку нових державних стандартів у початковій і дошкільній освіті”, – сказав він. Як зазначив міністр, планується звільнити дошкільні навчальні заклади від податку на землю.

Джерело: Державна служба зайнятості України