...
Реєструйся

ДЛЯ ЖІНОК


Мудра жінка.

Яка вона?

«Мудра жінка будує свій дім, а дурна його зруйнує»
Притчі Соломона

Зрозуміти і прийняти
«Мудра жінка – це рідкість, швидше за все навіть фантом, якого не існує. Хоча б тому, що тільки мудра дружина зможе прийняти чоловіка таким, який він є, з усіма його проблемами і турботами. Тільки мудра дружина зможе почати день з посмішки і смачного сніданку, а не докучати питаннями і вести допит з приводу того, де я шлявся до 5-ї ранку. Тільки мудра дружина принесе мені ще одну пляшку пива, коли буде йти матч за участю улюбленої збірної, а не буде перемикати канали і просити погуляти з собакою. Тільки мудра дружина запропонує відпочити після зустрічі з друзями, а не звинувачуватиме в алкоголізмі і грозиться піти до мами, забравши дітей. До речі про дітей. Мудра жінка не стане докоряти тим, що діти знають тата тільки завдяки фотографіям, завбачливо на всіх кутах розвішаних. Тільки Мудра жінка не буде просити допомогти їй по дому, бо прекрасно розуміє, як я втомлююся на роботі ».

Мрія одного мого друга, який поділився зі мною, як мова зайшла про те, яку жінку можна назвати мудрою. Не можу сказати, що я повністю поділяю цю точку зору, але готовий визнати, що вона має право на існування. Адже серед моїх друзів не мало тих, хто дійсно вкладає в поняття «мудрість» саме такий зміст. Хоча, напевно, для кого-то, особливо для представниць прекрасної половини людства, такий підхід виглядає споживчих. Тут поняття мудрість підміняється купою інших слів. Дружина з’являється в ролі матері, прислуги, домогосподарки, мовчазним істотою без права голосу і можливості висловити свою думку. Кому-то може, і буде цікаво жити з такою жінкою, але не мені.
Мудрість – це …
Філософи світу давали тисячі визначень того, що таке мудрість і хто такий мудрий чоловік. Мені запам’яталося одне. Ці слова сказав Томас Шаш. «Дурні ніколи не прощають і не забувають; наївні прощають і забувають; мудрі прощають, але не забувають». Виходячи з них, можна припустити, що мудра дружина дійсно буде прощати всі провини свого чоловіка. Вона буде терпіти все, щоб він не зробив. Навіть якщо це буде принижувати її гідність, вона простить його і зробить все, щоб зберегти дім і сім’ю.
Він був успішним і процвітаючим бізнесменом. Справи йшли вгору, а в близькому колі друзів, знайомих і колег завжди були красиві і розкішні дами. Він любив одну, свою дружину, але це не означало, що у нього не виникало сексуальне бажання до інших жінок. Його дружина знала про його слабкості і прощала його за всі його витівки, і завжди брала тому. Через роки він зрозумів, що дорожче і ближче ніж дружина у нього нікого немає, і ніколи не буде. Можливо, він просто втомився від безлічі жінок і захотів стабільності.
Ну, чим не приклад мудрої і ідеальної дружини. Про таку можна тільки мріяти, а історія сама справжня. Їй вистачило мудрості, терпіння і такту, щоб прощати його кожного разу. Вона зберегла сім’ю і не зруйнувала її. Це і є сама справжня мудрість. Хоча знову ж таки, як чоловік я не схвалюю його поведінки і схиляюся перед жінкою. Тому що так вчинити могла тільки сильна і мудра.
Мудрість або співробітництво?
Сімейне життя вимагає від обох терпіння та вміння виходити достойно з різних ситуацій. Хтось стародавній сказав, що чоловік сам по собі – це ще не людина, так само як і жінка сама по собі, теж ще не людина. Тільки коли двоє зустрічаються і утворюють сім’ю, тоді вони створюють єдиний організм, який і можна назвати людиною. Якщо обидва будуть думати, поступати і жити в унісон, тоді і сім’я проживе довго.
Багато в чому саме від жінки залежить те, якою буде сім’я. Звичайно, роль чоловіка теж важлива, і ми не будемо її заперечувати. Але споконвіку, саме за жінкою закріпилася роль хранительки вогнища. Дружина – це творить сила, яка вселяють життя в усе, що є в будинку. Мудра жінка зможе зробити так, щоб вдома було затишно, тепло і спокійно. Щоб після роботи чоловіка не треба було заганяти палицями додому, а він сам втік туди, причому ще й відпрошувався раніше, щоб купити букет квітів. Мудра жінка буде всіма силами намагатися зберегти і примножити все, що є в сім’ї. Вона чудово розуміє, що сімейне життя – це майже ділове співробітництво, де треба вміти йти на компроміси, закривати на щось очі, десь проявляти активність, а десь навпаки, дати можливість зробити щось інакше. Мудрість приходить з роками, і не можна чекати від 18-річної дівчинки того, що вона відразу стане «мудрої дружиною». Як провину, якого потрібно витримка, їй теж знадобиться багато часу, щоб стати такою. Можливо, при цьому пройшовши через свої ж власні помилки. Юнацький максималізм і категоричність зміняться спокоєм і вдумливістю, за якими й прийде та сама, заповітна мудрість. Тільки проблема в тому, що комусь щастить, і це відбувається рано. А іншим і всього життя замало. Тому мудра жінка – це скарб, про який мріють усі, але не всім вдається його знайти. Можливо, дійсно знайти жінку, яка стане мудрою дружиною, дуже складно. Але напевно не можна бути таким категоричним, адже ми всі не ідеальні. До того ж складно бути мудрим і бездоганним сім днів на тиждень. Складно любити ідеал, тому що поряд з ним починаєш відчувати себе недосконалим. Мудра жінка зможе зробити так, що поруч з нею чоловік буде відчувати себе лицарем у сяючих обладунках, оберігає і не підкорює свою жінку кожен день. Для неї він буде бог, а вона для нього богинею. І навіть коли вогонь пристрасті згасне, залишаться повагу, повагу і довіру.
Моя половинка …
Вона розумна, інакше бути мудрою просто не вийде. Для того щоб бути мудрою, необхідно багато знати і тонко відчувати. Досвід, який у неї було до мене, дозволив їй зробити висновки, навчитися терпінню, стриманості та порозуміння. Вона розуміє мене з півслова, а часом вгадують мої бажання. Я можу з нею обговорити будь-яке питання, і завжди отримати пораду. Вона не буде наполягати, просто висловить свою думку і тонко дасть натяк на те, що це тільки її точка зору, а я в праві чинити так, як вважаю за потрібне. Ну, як можна після такого її проігнорувати? Вона прекрасна опора у всіх починаннях. Навіть якщо їй щось не подобається, вона підтримає мене і не кине. Я знаю, що вона завжди буде поруч, навіть якщо їй щось буде не подобається в моїх діях. Її люблять і слухаються діти, і при цьому вона навіть ніколи не підвищує голос. В її руках всі ладиться і найскладніші ситуації вона дозволяє легко і просто. Вона відмінна мати і знає, як любити дітей так, щоб вони це відчували. Вона знає, як покарати за провину так, щоб нічого подібного не повторилося надалі. З нею легко вирішити будь-яке питання, навіть самий складний. Не раз вона допомагала мені в складних ситуаціях. Її знання та інтуїція допомагали знайти нестандартний вихід із самих різних ситуацій. Часом, коли вже немає сил на щось, вона надасть допомогу, при цьому нічого взамін не просячи. Вона знає всі мої слабкості, але ніколи не вкаже на них і тим більше не докір. Вона любить ненав’язливо, але сильно і пристрасно. І напевно, вона все ж таки десь є … Мені кажуть, що її не існує, але я вірю, що вона є …