Реєструйся

До КЗпП внесуть зміни щодо перенесення робочих днів


Верховна Рада України прийняла за основу проект закону “Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України (щодо перенесення робочих днів)”. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.
За відповідне рішення проголосували 305 із 410 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Проект закону (№ 5187 від 02.10.2009 р.), ініційований нардепом від фракції Партії регіонів Ю. Мірошниченком, передбачає що з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу, Кабінет Міністрів своїм розпорядженням може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій переносити робочі дні в порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Законопроектом пропонується визначити, що Кабінет Міністрів видає таке розпорядження не пізніше ніж за три місяці до дати першого робочого дня, щопереноситься.

Крім того, згідно з проектом, керівники підприємств, установ і організацій при використанні рекомендації Кабінету Міністрів не пізніше ніж за два місяці до дати першого робочого дня, який переноситься, видають наказ про перенесення робочих днів на підприємстві, в установі або організації.

Також законопроектом пропонується передбачити, що спеціальний режим роботи банків та їх установ у зазначені дні встановлює Національний банк України.

Джерело: ubr.ua