Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
IraPatsiora
18 листопада, 2015 - 17:36
если сотрудница была принята на работу 01.11.2014 года.... (и учитывая, что право на предоставление отпуска полной продолжительности наступает через 6 мес) и дополнительный отпуск работникам, имеющим детей предоставляется за календарный год), то  за 2014 год ей положен отпуск пропорционально отработанному времени? или вообще не положен ? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
19 листопада, 2015 - 10:48
Щорічна відпустка надається працівнику за відпрацьований робочий рік (а не календарний!), який відлічується з дня прийому його на роботу. Для зазначеної працівниці перший робочий рік буде з 01.11.2014 по 31.10.2015. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, є соціальною і надається за календарний рік незалежно від відпрацьованого часу у ньому. Отже, якщо зазначена працівниця не одержувала соціальну відпустку за 2014 рік за попереднім місцем роботи, то вона має таке право при наявності підстав, визначених статтею 19 Закону України «Про відпустки».
IraPatsiora
20 листопада, 2015 - 12:32
Вибачте, я не чітко задала питання... я запитую саме за відпустку працівникам, які мають дітей... За 2014 рік працівниця має право на цю відпустку? і в якій кількості?  ( і якщо працівниця отримала цю відпустку на попередньому місці роботи, то хіба з неї не утримали компенсацію за авансом використану відпустку при звільнені?) Чи повинна я надати працівниці яка була працевлаштована до нас на роботу 01.11.2014 року відпустку за ст. 19 ЗУ "про відпустки" за 2014 рік і в якому обсязі?   
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
24 листопада, 2015 - 12:19
Чи повинна я надати працівниці яка була працевлаштована до нас на роботу 01.11.2014 року відпустку за ст. 19 ЗУ "про відпустки" за 2014 рік і в якому обсязі?   Якщо працівниця працювала у 2014 році на іншому підприємстві,  то вона або отримала там соціальну відпустку за 2014 рік, або при звільненні їй виплатили грошову компенсацію за невикористану соціальну відпустку. Отже, відповідь: ні.
IraPatsiora
25 листопада, 2015 - 11:59
Дуже дякую!!!!