Реєструйся

Допомога на усиновлену дитину не завадить малозабезпеченим сім’ям отримувати іншу допомогу


Верховна Рада має намір закріпити в законодавстві норму, згідно з якою в середньомісячному сукупному доході сім’ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Відповідний законопроект прийнятий у першому читанні.

Зазначена норма відіграє істотну роль при визначенні розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги по догляду за дитиною та допомоги на дітей одиноким матерям, яке призначається відповідно до Законів “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” та “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

Справа в тому, що на даний момент, враховуючи допомогу на дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, сім’я, яка була малозабезпеченою, може отримати сукупний дохід, що перевищує прожитковий мінімум. Таким чином, у випадку, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї за рахунок саме зазначеної допомоги виходить вищим за прожитковий мінімум для сім’ї, така родина не є малозабезпеченою і не має права скористатися допомогою, встановленою Законами “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” та “Про державну соціальну допомоги малозабезпеченим сім’ям”.