Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Наталия 123321
Наталія Олександрівна
21 травня, 2015 - 13:47
Доброго дня .Ситуація інженер з охорони праці вимагає повторного проходження перевірки знань з охорони праці (попередня перевірка 04.07.2014р. посада бухгалтера ) згідно типового положення  перевірка  знань відбувається раз на три роки. Чи не перевищення це службових повноважень? На питання чому відповідь: спеціально для однієї людини потім (мається на увазі через два роки  )  ніхто не буде створювати комісію і він напише службову про відсторонення від роботи .Буду вдячна за консультацію спеціаліста. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 травня, 2015 - 15:21
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про охорону праці» тільки посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці. Додатком 3 до пункту 5.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань визначено Перелік посад посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Згідно з п. 1.1 цього Переліку до посадових осіб підприємства, установи й організації, об'єднання підприємств, які безпосередньо пов'язані з організацією безпечного ведення робіт, посада «Бухгалтер» не належить. А це означає, що особа, яка обіймає посаду «Бухгалтер», не повинна взагалі проходити перевірку знань з питань охорони праці.  
Наталия 123321
Наталія Олександрівна
21 травня, 2015 - 15:47
Дуже вдячна за оперативну відповідь, як вияснилось з такою ж вимогою инженер звернувся ще й до інспектора вдділу кардів (перевірка знань була 21.08.2014р.),чи законні його дії,як що ні,  куди можна звернутися зі скаргою. Буду вдячна за відповідь. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 травня, 2015 - 16:20
І до Вас також? Зі скаргою можна звернутися до Територіального управління Держнаглядохоронпраці України (м. ............., вул. Леніна, 24; тел/ф. 24-53-71). Але ж є і своє керівництво.  
Наталия 123321
Наталія Олександрівна
21 травня, 2015 - 16:38
Так і до нашого інспектора також ,але ми його в обіду не дамо. Дуже вдячна за відповіді.