За словами провідного фахівця Центру Розумкова Павла Розенка, на сьогодні зайнятість в Україні не рятує населення від бідності. Про це він повідомив під час прес-конференції.
“Зайнятість в Україні не виконує сьогодні свою головну соціальну функцію. Зайнятість населення, на жаль, в Україні не захищає людину від бідності”, — сказав П. Розенко.
За його словами, на сьогодні 23% сімей, де працюють всі члени сім’ї, перебувають за межею бідності. Крім того, якщо в родині працює одна людина, то частка таких сімей збільшується до 35-37%.
Він також зазначив, що з народженням дитини ризик бідності ще більше посилюється. Так, серед сімей, де є одна дитина, 26% перебувають за межею бідності, двоє дітей — 39% сімей, четверо і більше дітей — понад 70% сімей.
Крім того, за словами П. Розенка, існує величезна різниця щодо бідності між населенням сіл і міст. Так, за межею бідності перебувають 15% сімей, що мешкають у місті, і 36% серед сімей, що проживають в селі.
На думку експерта, причинами такої ситуації є політика держави, спрямована на використання дешевої робочої сили, і тінізація економіки держави.
Джерело: ubr.ua