...
Реєструйся

Ухвалення Трудового Кодексу знову відклали


Початок цього робочого тижня для депутатів знову відзначився акцією протесту. Цього разу зібралися представники профспілок та студенти. Хотіли, аби парламент зняв з розгляду проект Трудового кодексу. Його мали б заслухати у четвер. Однак у партії більшості погодились: документ потребує додаткових дискусій із громадою. Тож ухвалення відклали на невизначений термін.

Сьогодні народних обранців, що сходились на засідання погоджувальної ради, зустрічали представники профспілок, працівників та студентів. Їх зібралось кілька десятків. Вимагали зняти з розгляду проект Трудового кодексу, запланований на четвер.

Валентина Коробка, голова вільної профспілки підприємців: “Це стосується не тільки цього осередку людей, які підійшли сьогодні. Це стосується всієї країни. Подумайте, сьогодні вам може іще трошки ліпше, завтра вам буде зовсім погано”.

Мітингувальники наголосили на нормах документа, які найбільше лякають людей. Це спрощення процедури звільнення працівників, збільшення тривалості робочого дня, легалізацію відеоспостереження та прослуховування співробітників на робочому місці. А також запровадження випробного терміну, після завершення якого працівника можуть звільнити без пояснення причини.

Наталія Левицька, заст. голови конфедерації профспілок: “Більшість пунктів Трудового кодексу читаються двяко. Тому работодавець може їх на свій смак трактувати. І це може призвести до того, що одна і та сама норма на різних підприємствах може по різному трактуватися”.

Наприкінці акції мітингувальники кинули на килим при вході до будівлі кілька жмень монет. Кажуть, це останні копійки, які влада забирає у людей новим Трудовим кодексом. Тим часом на погоджувальній раді партія більшості попросила спікера тимчасово зняти документ з розгляду.

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді: “Ми підтримуємо те, що його не розглядають зараз. Хоча, колеги, я хотів би сказати, що ми з вами живемо і працюємо за трудовим кодексом 1973 року. Тобто ми взагалі-то повинні думати, що потрібно робити в цьому напрямку, і, можливо, не просто заявляти популістськи, що ми його не розглянемо. А давайте дивитися, що там не так, якщо не так”.

Тож вирішили, що документ потрібно додатково обговорити. Нагадаємо: в першому читанні його ухвалили ще 2008 року. Авторами стали три депутати з Партії Регіонів. Скільки ще часу потрібно для дискусії з людьми, у парламентськіый більшості не знають.