...
Реєструйся

ЕКСПЕРТИ ПРО ТРУДОВІ СПОРИ


Партнер відомої в Україні юридичної фірми Сергій Сільченко та старший юрист Євген Греков виступили експертами Інтернет-конференції «Трудові спори: причини виникнення, правові механізми їх ефективного попередження та вирішення», яка відбулася 19 травня 2010 року на порталі ЛІГА:ЗАКОН.

Тема трудових спорів виявилася надзвичайно актуальною, оскільки читачі порталу отримали юридичні консультації на 33 питання, поставлені як працівниками, так і роботодавцями. Питання стосувалися спорів, пов’язаних із звільненням з роботи, в тому числі у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Обговорювались правові аспекти надання соціальних відпусток, встановлення та використання робочого часу, порушень трудової дисципліни, контролю з боку роботодавця за використанням комп’ютерної техніки та Інтернету працівниками, інші нюанси відносин працівників і роботодавців. Пан Сільченко та пан Греков також відповіли на запитання щодо ролі профспілок у вирішенні трудових спорів, тенденцій судової практики, процедури виконання судових рішень.

На прохання оцінити стан трудового законодавства України юристи відзначили: «В цілому ми оцінюємо стан трудового законодавства як задовільний. Його основна проблема, на наш погляд, полягає в тому, що чинне трудове законодавство зорієнтоване на регулювання праці на великих підприємствах. Його складно використовувати там, де є лише декілька працівників. Крім того, КЗпП перевантажений гарантіями для працівників, тому на практиці багатьох з них не дотримуються. Країні необхідний новий Трудовий кодекс, в якому були б врегульовані питання, пов’язані з появою підприємств різних форм власності з розвитком ринкових відносин (економіки) в цілому. Але при цьому не можна допустити узаконення відходу від базових стандартів у сфері праці, наприклад, 40-годинного робочого тижня».

З матеріалами конференції детальніше можна ознайомитися, перейшовши за посиланням (рос.) https://conf.ligazakon.ua/conference/trud-sp.htm

***

Сергій Сільченко – один з провідних фахівців України у сфері судових спорів, трудового права. Кандидат юридичних наук, доцент, автор книг і численних публікацій.

Євген Греков спеціалізується на питаннях трудового права та права інтелектуальної власності, договірному праві та цивільному процесі. Кандидат юридичних наук.

Джерело: epravda.com.ua