Фонд соцстрахування: адресати допомоги по догляду за дитиною є платниками єдиного внеску


Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності листом № 01-16-1789 відповіла на численні запити щодо надання соціальних послуг застрахованим особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.


Фонд наголосив, що особи, які отримують допомогу по догляду за дитиною, є платниками єдиного внеску на підставі пункту 13 частини 1 статті 4 Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” і вважаються застрахованими особами (частина 2 тієї ж статті).

Як застраховані особи, так і члени їхніх сімей мають право на отримання санаторно-курортного лікування та оздоровлення в порядку та на умовах, визначених Правлінням Фонду (на підставі частини 1 статті 47 Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” № 2240).

Також Фонд роз’яснив, що він надає соцпослуги застрахованим особам “у позашкільній роботі з дітьмі”, в які входить і придбання подарунків (на підставі пункту 6 частини 1 статті 34 того ж Закону № 2240).

Джерело: news.ligazakon.ua