...
Реєструйся

ФСС з ТВП роз’яснив окремі питання, пов’язані з введенням в дію єдиного соцвнеску


Роз’яснення надані в листі ФСС з ТВП від 13.01.2011 р. № 01-16-45. Насамперед Фонд звертає увагу на те, що звіти по коштах Фонду за 2010 рік надаються за формою № Ф4-ФСС з ТВП з додатком за формою № Ф14.

Крім того, Фонд вказав на таке. Заборгованість страхувальників, яка має місце станом на 01.01.2011 р., має бути перерахована на рахунки районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду за місцем обліку страхувальників.

Уся сума заборгованості, зазначена в рядку 12 таблиці ІІІ звіту за формою № Ф4-ФСС з ТВП станом на 01.01.2011 р., має бути відшкодована страхувальнику Фондом. Перерахування повинні здійснюватися на рахунок страхувальника, зазначений у його звіті (або в заявці).

Для виплати допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, нарахованої страхувальником після 01.01.2011 р. (нарахована сума допомоги не відображена в річному звіті за формою № Ф4-ФСС з ТВП), страхувальник повинен надати заявку-розрахунок за формою, затвердженоюї постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 26 (наразі знаходиться на реєстрації в Мін’юсті).

Для отримання коштів за такими заявами страхувальникам необхідно відкрити окремий рахунок в банку (див. лист НБУ від 14.12.2010 р. № 25-111/2972-22535).

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, матимуть право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги тільки у разі сплати єдиного внеску (у тому числі відрахувань на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності) на добровільних засадах.

Форма звітності по коштах Фонду за звітні періоди 2011 року має бути затверджена найближчим часом.

Матеріали до теми


Закон № 3633 діє з 18 травня, оновити дані у ТЦК треба протягом 60 днів
Як ми вже повідомляли, Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав Закон України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ ...
Мобілізація за новими правилами: Президент підписав Закон
Сьогодні Президент України підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації ...
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада ухвалила в другому читанні «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження ...
Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність ...