...
Реєструйся

Газ подорожчає на 30%, а “комуналка” — на 62%


Підвищення цін на газ для населення в 2011 році складе 30%, а зростання комунальних тарифів – 62%. При цьому процес їх підвищення відбудеться у два етапи.

Це випливає з положень проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011 року, текст якого є у розпорядженні ZN.UA.

Зокрема, уряд України і МВФ домовилися, що ціни на газ для населення в 2011 році будуть підвищені на 30% (замість 50%, як планувалося раніше; шляхом коригування ціни на газ як товар), а власне підвищення відбуватиметься у два етапи: на 20% до 15 квітня, і ще на 10% з 1 липня 2011 року.

Крім того, цього року уряд зобов’язується підвищити тарифи на комунальні послуги загалом на 62%. Їх зростання також заплановано в два етапи – двічі по 26% до 15 квітня і з 1 жовтня 2011 року.

“В якості попереднього заходу, відповідно до наших зобов’язань за цією програмою, ми (Кабмін. – Ред.) схвалимо, а НКРЕ видасть необхідні інструкції щодо відповідного підвищення”, – йдеться в тексті Меморандуму.

Також уряд обіцяє прив’язати встановлювані тарифи до квадратного метражу квартир/будинків і автоматично їх коригувати у тій же пропорції, що і тарифи для квартир/будинків, обладнаних лічильниками.

Нагадаємо, що підвищення цін на газ для населення з 1 квітня на 50% було спочатку передбачено Меморандумом між Україною і МВФ, підписаним у липні 2010 року. Перше підвищення на 50% відпускних цін на природний газ для населення і ціни газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населення, відбулося ще 1 серпня минулого року.

Однак при черговому перегляді положень меморандуму прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що його уряд переконав МВФ у відсутності необхідності підвищувати ціни на газ для населення “шоковим способом” – на 50% і одномоментно. Таким чином, повідомив Азаров, МВФ погодився на поступове підвищення цін на газ і комунальних тарифів.

Джерело: ZN.UA