Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

12 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Irina V
30 серпня, 2012 - 11:59
Добрый день. Помогите, пожалуйста, в таком вопросе: Принято решение переименовать отдел, условия труда, обязанности, оплата труда и т.д. не меняются, название должности тоже не менятся. Какой должен быть порядок действий для оформления? Есть вариант, но не уверенна, что он правильный: 1. Создать приказ про переименование отдела (может у кого то есть пример) 2. Приказ о внесение изменений в штатное расписание 3. Приказ о перемещение сотрудников и ознакомляю их с этим приказом. 4. Запись в трудовую и форму П-2 о переименовании отдела. 5. Изменения в должностых инструкциях (каким образом сделать?) Также, не уверена, что подходит эта процедура для должности начальника , так как меняется и название должности...например, был начальник отдела приема заказов, теперь начальник отдела приема и обработки заказов. Если не подходит, то какие должны быть действия? Может нужно вести новую должность начальником подразделения приема и обработки заказов, сотрудник напишет заявление, создать приказ о переводе? Спасибо
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 серпня, 2012 - 15:56
Якщо назви професій (посад) та істотні умови праці працівників не змінюються, то готуєте наказ приблизно такого змісту: У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, які викликані такими-то економічними (або іншими) причинами, згідно з частиною 3 статті 64 Господарського кодексу України, НАКАЗУЮ: 1. Відділ такий-то перетворити в відділ такий-то. 2. Внести такі зміни та доповнення до штатного розпису підприємства: (описуєте суть змін, у т. ч. зміну назви посади начальника). 3. Відділу кадрів внести відповідні зміни до трудових книжок, особових карток та посадових інструкцій працівників, про що їх ознайомити під розписку. У графі 3 трудових книжок працівників, крім начальника відділу, записуєте «Відділ такий-то реорганізовано шляхом перетворення в відділ такий-то», а у графі 4 – дату і номер наказу. А начальника відділу за його заявою переводите іншим наказом на посаду зі зміненою назвою.
Irina V
30 серпня, 2012 - 16:27
Дуже Вам дякую за вичерпну відповідь. 1. підскажіть, будь ласка, як правильно внести зміни до посадових інструкцій у зв'язку із зміною назви підрозділу. Необхідно їх переробляти та знову підписувати. Чи достатньо до посадової прикріпити копію наказу про зміну назви підрозділу? 2. Перед тим, як робити перевід керівника необхідно вивести зі штатного розпису старі посади та ввести нові, і все це однією датою? Вірно? 3. Щодо запису у трудовій про зміну назви підрозділу, так як реорганізації не було, тільки розширення назви, можливо такий варіант: у графі 3: Підрозділ «А» з 03 вересня 2012 року перейменований на підрозділ «А з доповненням», у графі 4 Наказ №58 від 03.09.2012 4. Чи необхідно ознайомлювати працівників під підпис з наказом про зміну назви підрозділу. Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 серпня, 2012 - 17:00
1. Достатньо. 2. Так. 3. У такому разі і в наказі зазначити перейменування, а не перетворення. 4. Необов’язково, але необхідно підпис працівника у IV розділі “Призначення і переведення» Особової картки працівника (Типова форма № П-2).
Irina V
30 серпня, 2012 - 17:45
дуже дякую Наказ выйшов приблизно такий Н А К А З № « 27 » серпня 2012 року м. Київ Про зміну назви підрозділу У зв’язку із удосконаленням організаційної структури, згідно з частиною 3 статті 64 Господарського кодексу України НАКАЗУЮ: 1. Перейменувати з 3 вересня 2012 року підрозділ «А» ТОВ «ВВВ» на підрозділ «В» ТОВ «ВВВ». 2. Внести відповідні зміни до штатного розпису підприємства, підготувати новий штатний розпис до затвердження. 3. Фахівцю по роботі з персоналом внести зміни до трудових книжок працівників підприємства, особових карток, посадових інструкцій. 4. Ознайомити працівників підрозділу «А» з наказом під підпис. Голова правління __________________ З наказом ознайомлені: і окремим наказом будуть змінни в штатному розписі про введення та виведення посад, чи доцільніше буде вмістити все в один? Дякую за вашу витримку і відповіді на мої питання
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
31 серпня, 2012 - 10:08
Вам необхідно визначитися з п. 2 наказу: вносити зміни до чинного штатного розпису чи вводити новий штатний розпис.
Irina V
31 серпня, 2012 - 10:29
Дуже дякую, я і не помітила, що це суперечить одне одному. Будемо вводити новий штатний розпис. Але, все ж таки чи потрібно видавати окремо наказ про виведення тв введення посад керівників, чи просто затвердити новий штатний розпис і цього буде достатньо. Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
31 серпня, 2012 - 10:46
Виведення-введення посад зазначається при внесенні змін діючого до штатного розпису, а якщо вводите новий штатний розпис, то відображати це в наказі немає необхідності.
Irina V
30 серпня, 2012 - 16:24
Дуже Вам дякую за вичерпну відповідь. 1. підскажіть, будь ласка, як правильно внести зміни до посадових інструкцій у зв'язку із зміною назви підрозділу. Необхідно їх переробляти та знову підписувати. Чи достатньо до посадової прикріпити копію наказу про зміну назви підрозділу? 2. Перед тим, як робити перевід керівника необхідно вивести зі штатного розпису старі посади та ввести нові, і все це однією датою? Вірно? 3. Щодо запису у трудовій про зміну назви підрозділу, так як реорганізації не було, тільки розширення назви, можливо такий варіант: у графі 3: Підрозділ «А» з 03 вересня 2012 року перейменований на підрозділ «А з доповненням», у графі 4 Наказ №58 від 03.09.2012 4. Чи необхідно ознайомлювати працівників під підпис з наказом про зміну назви підрозділу. Дякую
lud019
25 вересня, 2014 - 13:07
А начальник попередньго відділу повинен писати заяву? А як що таким способом його хочуть усинути? Це законно?
ssk01_68356
26 травня, 2016 - 12:03
Чи тягне за собою зміна назви підррозділу, зміну посади?
mariia.sych_68802
29 червня, 2016 - 16:37
А як бути з декретчицями, якщо перейменовуємо відділ і посади ?