...
Реєструйся

Кабмін хоче обмежити пенсії до 8808 гривень


Уряд пропонує встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних (у грудні 2010 року – 734 гривні x 12 = 8808 гривень). Про це свідчать сформульовані Кабміном ключові положення пенсійної реформи, остання версія яких опинилася в розпорядженні газети”Дзеркало тижня”.

Водночас, згідно з рішенням Конституційного суду від 2007 року, цей захід стосуватиметься тільки тих, хто оформлятиме пенсію після 1 січня 2011 року. І ні суддя, ні генерал, ні академік, ні міністр, ні депутат, виходячи на пенсію, не зможе розраховувати більш ніж на 12 пенсійних мінімумів. При цьому на обмеженні максимального розміру пенсій в 2011 році намічається заощадити всього 9 мільйонів гривень із загальної економії за рахунок пенсійної реформи на суму майже 6 мільярдів гривень.

Нові віяння торкнуться і нових спецпенсіонерів. Тим із них, хто має право дострокового виходу на пенсію, спецпенсії е виплачуватимуться лише після досягнення “загальновстановленого пенсійного віку”. Що стосується дострокових пенсій (за скороченням штатів, за станом здоров’я), то працюючим пенсіонерам планується припинити їх виплату до встановленого законом пенсійного віку. Натомість категорія осіб, які працюють і отримують спеціальну пенсію, захищені рішенням Конституційного суду від 2007 року.

Як пояснюють експерти, якщо на 1 січня майбутнього року спецпенсіонер працюватиме на своїй колишній посаді, то він отримає і зарплату, і спецпенсію в повному розмірі. Проте новим працюючим спецпенсіонерам на період роботи платитимуть пенсії рівно стільки, скільки кожен заробив за законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Джерело: ubr.ua