Кабінет міністрів на засіданні 9 червня схвалив проект нового Податкового кодексу. Про це на брифінгу повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко.
Ярошенко відзначив, що схвалений проект закону про Податковий кодекс створить всі необхідні умови для проведення податкової реформи, передбаченої програмою економічних реформ президента Віктора Януковича.
Відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду, прем’єр Микола Азаров повідомив, що Податковий кодекс передбачає зменшення кількості загальнодержавних податків з 29 до 17. Крім того, відміняються десять місцевих податків і зборів, передбачається поетапне зниження податку на прибуток підприємств – з 25% до 20% в 2011 році, і подальше щорічне зниження на 1% до 17% в 2014 році.
“Як один зі стимулів оновлення основних фондів запроваджується прискорена амортизація. З урахуванням кращого світового досвіду запроваджується механізм стимулювання інноваційно-інвестиційного розвитку”, – сказав глава уряду.
Крім того, за його словами, велика увага приділена стимулюванню розвитку малого підприємництва, серйозно скорочуються витрати бізнесу на ведення податкового обліку. Зокрема, зменшується кількість звітів, які подаються до податкових органів, гармонізуються податковий і бухгалтерський обліки.
“Якщо узагальнювати, то ми відмовляємося від усього застарілого і недієздатного. Це інноваційний документ, це справжня податкова реформа, яка принципово поліпшить інвестиційний клімат в Україні, підніме нашу державу в рейтингу економічних свобод і привабливості для ведення бізнесу”, – підсумував прем’єр.
Також міністр фінансів Федір Ярошенко заявив на брифінгу, що в проекті Податкового кодексу пропонується введення податкових канікул для малого та середнього бізнесу з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року.
“На період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року передбачено запровадити податкові канікули для суб’єктів малого та середнього бізнесу, зокрема встановити нульову ставку єдиного податку для фізичних осіб, які проводять господарську діяльність виключно з наданням побутових послуг, обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника податку не перевищує 300 тис грн. 6% ставки для юридичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, граничний обсяг розміру доходу таких осіб – до 3 тис мінімальних зарплат або це 2,7 млн грн. 0% ставка податку для юридичних осіб, обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника податків не перевищує 100 тис грн”, – сказав міністр.
Остаточний вердикт новому Податковому кодексу має винести парламент. Очікується, що Верховна Рада схвалить документ до кінця сесії – 9 липня.