Реєструйся

Кабмін схвалив стратегію реформування системи надання соцпослуг


Схвалено Стратегію реформування системи надання соціальних послуг. У Кабміні вважають, що, реалізація цієї стратегії має значно посилити захист найбільш вразливих категорій громадян. Відповідне розпорядження № 556-р прийнято Кабінетом Міністрів 8 серпня 2012

Документом передбачені розробка і впровадження методики проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї як обов’язкової умови для планування і надання соцпослуг.

Основна мета прийнятого документа – забезпечення доступу громадян до соціальних послуг, підвищення якості та ефективності їх надання.

Так, стратегія визначає цілі та пріоритетні напрямки проведення реформи в соціальній сфері, передбачає заходи з розширення доступу до соцпослуг осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Згідно стратегії, буде розширений і сам перелік таких послуг за місцем проживання громадян, а також вводиться їх стандартизація.

Зокрема, передбачено розробку та впровадження методики проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї як обов’язкової умови для планування і надання соцпослуг. Особлива увага приділятиметься підвищенню здатності батьків забезпечувати розвиток і виховання дитини.

У свою чергу будуть створені реєстри постачальників і одержувачів соцпослуг. А для комплексного вирішення проблемної ситуації громадянина передбачена допомога за принципом «єдиного вікна».

Вся така робота перебуває під суворим контролем, як відповідних органів влади, так і громадськості. У Кабміні відзначають, що до планування і надання соцпослуг, проведення моніторингу їх якості будуть залучати, в тому числі і громадські, благодійні та релігійні організації.

Джерело: прес-служба Кабміну