Реєструйся

Кабмін врегулював надання додаткових відпусток військовим


Постановою від 1 серпня 2012 р. № 702 уряд затвердив Перелік місць, проходження військової служби в яких дає право на щорічну додаткову відпустку.

Йдеться про місця з особливими природними географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами. Наприклад, військові, службовці на горі Ай-Петрі або островах Тузла і Зміїний, мають право максимум на 7 днів додаткової відпустки, а ось службовці в гірських населених пунктах — на 3. Але ці норми не поширюються на військовослужбовців строкової служби.

Крім того, цією постановою встановлені і Переліки військових посад, виконання обов’язків військової служби за якими дає право на щорічну додаткову відпустку у зв’язку з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням та ризиком для життя і здоров’я.

Також документом затверджено Порядок надання та визначення тривалості такого щорічної додаткової відпустки. Так, додаткова відпустка надається військовослужбовцям у наступному році після календарного року, під час якого військовослужбовці проходили військову службу в умовах та (або) на посадах, виконання обов’язків військової служби за якими дає право на зазначений додаткову відпустку. Додаткова відпустка може бути використана за бажанням одночасно з щорічною основною відпусткою або окремо.