9 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Юлько
29 листопада, 2012 - 15:15
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как правильно посчитать в данной ситуации: если работник принят 18.03.2012, то отпуск на 01.01.2013 у него будет составлять 18 к.д. или 19 к.д.? Возможно есть какой-то алгоритм расчета. Заранее спасибо!
Juliana_13
30 листопада, 2012 - 14:47
Продолжительность ежегодного основного отпуска работников определяется по следующей формуле: (количество календарных дней, которые включаются в стаж, дающий право на ежегодный основной отпуск – количество праздничных и нерабочих дней в периоде, который соответствует стажу, дающему право на ежегодный основной отпуск) : (количество календарных дней в календарном году, за который исчисляется стаж (365 или 366 к. д.) – количество праздничных и нерабочих дней в календарном году (10 празд. и нераб. д.)) × продолжительность ежегодного основного отпуска по должности работника Например, если у работника: - стаж, дающий право на ежегодный основной отпуск — 240 к. д.; - количество праздничных и нерабочих дней в периоде, который соответствует вышеуказанному стажу — 9 празд. д.; - количество календарных дней в году — 365 к. д.; - продолжительность ежегодного основного отпуска по должности работника — 24 к. д., то продолжительность ежегодного основного отпуска работника составляет: (240 к. д. – 9 празд. д.) : (365 к. д. – 10 празд. д.) × 24 к. д. = 16 к. д. У Вас: (288-7) /(366-10)*24= 18,9=19 к. д.
Yulechka
17 грудня, 2012 - 15:01
А якщо працівник знаходився у відпустці без збереження заробітної плати три місяці (знаємо, що протизаконно), як правильно розрахувати кількість днів щорічної відпустки, адже вона нараховується за відпрацьований час?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
29 грудня, 2012 - 12:11
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки" до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відноситься час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на підставі статей 25 та 26 цього Закону. Стаття 26 Закону обмежує тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін 15 календарними днями. За ці 15 календарних днів мають бути надані день (дні) щорічної основної відпустки. За інші дні відпустки без збереження заробітної плати, що надані всупереч Закону, відпустка не нараховується і не оплачується. За цей робочий рік щорічна основна відпустка має бути надана пропорційно стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, тобто без в зарахування до стажу роботи 2,5 місяців відпустки без збереження заробітної плати, які надані незаконно.
dalas
4 грудня, 2012 - 20:23
При чому тут "стаж, який дає право на відпустку"? Відпустка надається за відпрацьований час, і якщо навіть не вистачає до року 3 місяців, працівнику всеодно можна надати відпустку 24 к.д. Будь-ласка, нехай на це питання відповість Експерт ВАК.
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
6 грудня, 2012 - 14:21
Згідно з частиною п'ятою статті 10 Закону України "Про відпустки" право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. Відповідно до зазначеного, працівнику може бути надана щорічна відпустка повної тривалості до закінчення робочого року, за який вона надається. У наведеному випадку, якщо працівник має право на щорічну основну відпустку за відпрацьований робочий рік тривалістю 24 календарні дні, то йому мають право надати таку відпустку авансом повністю, тобто 24 календарні дні.
dalas
14 грудня, 2012 - 20:15
Дякую експерту за відповідь.
Гость (не перевірено)
25 березня, 2013 - 14:53
Добрый день. А как посчитать компенсацию преподавателю принятому 1 сентября 2012 г. и уволенному 14 февраля 2013 г. У них по закону за месяц 5,6 к.д.?
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
26 березня, 2013 - 09:41
Згідно з абзацом другим пункту 6 Постанови КМ N 346 у разі звільнення керівних, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості, а особам, які до звільнення пропрацювали менш як 10 місяців, - пропорційно до відпрацьованого ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дня за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів). У Вашому випадку працівник відпрацював 5 місяців і 14 днів. Отже, йому має бути виплачена грошова компенсація за повні місяці роботи із розрахунку 5,6 к.д. за кожний місяць - 28 к.д., а за неповний місяць пропорційно відпрацьованим дням у цьому місяці з розрахунку 5.6 к.д. за місяць - враховуючи заокруглення ще 3 к.д.