...
Реєструйся

Кардинальна зміна професії: алгоритм дій


Змінити професію, зайнятися абсолютно новою справою, почати кар’єру з нуля – таке бажання приходить багатьом людям в голову на різних етапах їх життя. Воно вимагає серйозного осмислення і добре спланованих дій по своїй реалізації. У цій статті представлена ​​покрокова інструкція для тих, хто задумався про кардинальну зміну своєї професійної діяльності.

Крок перший: зрозуміти, чому ця думка прийшла в голову

Бажання почати все заново повинно бути обумовлене потягом до нового роду діяльності. Це єдина причина, по якій можна наважитися на даний крок. Доводи на кшталт «хочу бути в тренді» або «всі йдуть і я туди ж» брати до уваги нерозумно.

Розібратися в собі, зрозуміти, чому ще вчора улюблена спеціальність не приносить задоволення – ось чим потрібно зайнятися на цьому етапі. Не відсутність кар’єрного зростання або інші подібні обставини всьому виною? В останньому випадку незадоволення своєю роботою виходить від невміння налагодити відносини з колективом або нездатності добитися підвищення. Зміною професії тут проблему не вирішиш. Знадобиться підтримка грамотного психолога.

Крок другий: спробувати нову професію на смак

Переконатися в тому, що «програмування, а разом з ним і постійне сидіння перед комп’ютером» варто кинути заради перспективи «стригти, фарбувати, завивати і всіляко перетворювати волосся всім бажаючим», допоможуть спеціальні курси.

Не потрібно відразу з головою кидатися у вир високопрофесійного навчання. Досить освоїти основи. І обов’язково застосувати їх на практиці.

Якщо після отримання сертифіката перспектива замінити погоню за лаврами Касперського на досягнення Звєрєва (хоча б на рівні свого міста) буде здаватися все такою ж райдужною як і раніше, можна рухатися далі.

Крок третій: отримати базові знання

Без хороших знань нікуди. Так що доведеться знову і за парту сідає, і конспекти писати, і до іспитів готуватися. Благо, що другу вищу отримати в наш час можна без відриву від виробництва.

Вибирати навчальний заклад потрібно ретельно. Багаж знань, який в його стінах надають кожному студенту, повинен бути максимально об’ємним. А офіційна назва, вказана в резюме – вселяти роботодавцю повагу. Так, щоб він зміг проігнорувати відсутність досвіду у потенційного співробітника і запропонував йому зайняти порожню вакансію.

Крок четвертий: забезпечити фінансову безпеку

Слід бути готовим до того, що нова робота не буде приносити відразу того доходу, який давала стара. Доведеться або пояс затягнути, або перший час підробляти на старому терені.

Вчителі можуть займатися репетиторством, програмісти – складанням простих програмок, бухгалтери – складанням звітів для ФОП і так далі. Особливо актуально це для людей, чий дохід від нового виду діяльності носить непостійний характер.

 

Крок п’ятий: напрацювати досвід

Раз і назавжди можна буде попрощатися з попередньою професією тільки тоді, коли з’явиться впевненість у собі на новому терені. А прийде вона разом з напрацьованим досвідом і здобутими перемогами. Ніхто не каже, що не буде невдач. Але якщо боятися таких, то і пускатися в це плавання з самого початку не рекомендується.

Якщо вже йти на кардинальні зміни свого життя, про які мова йде в даній статті, то тільки заради справжнього успіху. Стати профі в своєму напрямку, ось якою має бути кінцева мета. Для цього доведеться постійно вдосконалюватися на професійній ниві, домагатися нових вершин, рухатися вперед.

Міняти чи не міняти професію? Питання не з простих. Людям, які дали на нього позитивну відповідь, треба буде пройти нелегкий шлях. Одні з них звернуть на півдорозі. Інші – дійдуть до кінця і досягнуть успіху. І перші, і другі отримають безцінний життєвий досвід.